Американські вчені показали: ВІЛ штовхає заражені імунні клітини до самогубства. Арік Купер і його колеги з Національного інституту алергії та інфекційних захворювань підкреслює: вірус вбиває мільярди імунних T-клітин CD4 +. В результаті організм не в змозі впоратися з інфекцією.

Відбувається це по-різному. По-перше, вірус вбиває клітини безпосередньо, використовуючи їхні ресурси для самовідтворення. Копії вірусу проривають клітинну мембрану, знищуючи клітку, або ж можуть просто її виснажити. По-друге, вірус здатний ініціювати запрограмовану клітинну смерть – апоптоз.

Коли ВІЛ проникає в клітину тіла, він перепрограмує вбудований апарат з виробництва білків, вставляючи свої гени в клітинну ДНК. На стадії впровадження генів активується клітинний ензим DNA-PK, згодом приводячи до апоптозу. Звичайно ж він допомагає лагодити розриви в молекулах ДНК.

Вчені вважають, що призначення на ранній стадії зараження ВІЛ інгібіторів ензиму і використання методик, що впливають на DNA-PK, підвищить рівень виживання імунних клітин. А це дозволить тілу самостійно боротися з вірусом.