Будучи рослинами одного виду, вишня і черешня мають багато спільного, – і тим не менш, в їх складі також є відмінності. Про це на своїй сторінці у Facebook розповіла дієтолог Світлана Фус.

За словами фахівця, свіжі ягоди вишні черешні володіють приблизно однаковою калорійністю. Але вишня містить менше цукру – майже в два рази менше, ніж у черешні. Також у вишні багатшими вітамінно-мінеральний склад м’якоті.

«Вишня є лідером за низьким показником глікемічного індексу серед фруктів. Її показник – 22, в той час як у черешні – 25», – зазначила дієтолог.

Світлана Фус повідомила, що вживати вишню доцільно людям, які страждають нападами меланхолії і безсонням – її ягоди мають антидепресивну дію і поліпшують сон. Це пов’язано з тим, що плоди вишні містять природний гормон мелатонін, що допомагає нормалізувати роботу ендокринної системи.

Читайте також:  Лікар назвала 5 медичних оглядів, які вам необхідно пройти до 40 років

Черешню дієтолог порадила їсти людям з залізодефіцитною анемією і тим, хто страждає дерматологічними захворюваннями. Ця ягода – чудовий джерело заліза: в 100 грамах міститься 10 % від добової норми.

«Відмовитися від вживання вишні і черешні слід при наявності алергії, а також хронічних захворювань травного тракту в період загострення, при хворобі і гастриті з підвищеною кислотністю», – доповнила свої рекомендації дієтолог.