Навіть у найважчих ситуаціях , коли вії повністю випадають , сучасній медицині є чим допомогти .

Вії – один з найважливіших елементів , що підкреслюють красу людини , особливо жінки . Тому випадання вій часто сприймається , як велика трагедія , оскільки завдає великої шкоди зовнішньому вигляду людини.

Варто відзначити , що фізіологічний процес випадіння вій відбувається постійно , процес цей непомітний. Одні вії випадають , і взамін з’являються нові. Якщо ж опадання вій відбувається досить інтенсивно , то необхідна консультація лікаря.

Чому випадають вії ?

Лікарі-трихологи запевняють , що основною причиною випадіння вій є низькоякісна косметика . Це можуть бути креми для шкіри обличчя , очей , а також декоративна косметика. Припиніть користуватися косметикою , при якій у вас почали опадати вії. Якщо ж у вас вії випадають постійно , незалежно від засобів по догляду за обличчям і макіяжу , то необхідно повністю припинити користуватися будь-якими косметичними засобами , які контактують з областю навколо очей.

Наступна поширена причина випадіння вій – це недотримання правил гігієни. Перед сном потрібно обов’язково зняти макіяж , і якщо цього не робити , то з часом це може привести до випадання вій. Вся справа в тому , що у безлічі косметичних засобів (у тому числі і туші для вій) містяться речовини парабени , які закупорюють вії , не даючи можливості волосяним цибулинам вести нормальну життєдіяльність . Так порушуються обмінні процеси , що і призводить до випадання вій. Не лінуйтеся змивати макіяж перед сном!

Читайте також:  95% тих, хто вижив після інфаркту, повідомляють про два симптоми за 1 місяць до нападу

Випадати волосся (у тому числі і вії) може при дефіциті деяких вітамінів і мікроелементів, зокрема вітамінів групи В та вітаміну А.

Послужити причиною підвищеного випадіння волосся можуть також послужити і деякі захворювання. До них відносяться:

  • гіпотиреоз – брак гормонів щитовидної залози , що може призвести до втрати волосся по всьому тілу ;
  • демодекоз – підшкірний кліщ , який може проникати у волосяний фолікул. Демодекоз призводить до розвитку запального процесу і утворення виразок , що тягне за собою і випадання волосся , якщо інфікований волосяний фолікул .
  • блефарит – захворювання повік , часто викликається золотистим стафілококом і вірусною інфекцією.
Що робити ?

Гелі , бальзами , масла

Найпростіше, що можна спробувати при випаданні вій – це скористатися лікувальними косметичними засобами , які зміцнюють волосся і покращують обмінні процеси у волосяних фолікулах .

Читайте також:  100-річна жінка розповіла про свої правила та дала пораду молодим

Існують спеціальні захисні гелі , якими регулярно слід обробляти вії , а також щоразу перед нанесенням туші. У таких гелях містяться каротини , вітамін С , а також ряд інших біологічно активних компонентів , що поліпшують стан волосяного покриву на повіках.

Зміцненню та відновленню вій сприяють спеціальні масла і бальзами , збагачені вітамінами А і Е. Деякі лікарі радять своїм пацієнтам акуратно втирати в повіки і вії рицинове масло.

Лікування зсередини

Нестачу вітамінів одними лише місцевими засобами не заповнити . Паралельно необхідно пройти курс вітамінотерапії , що включає в себе збагачення раціону харчування продуктами з високим вмістом вітамінів групи В , вітамінів А , С і Е. Джерелами вітамінів групи В є зернові культури , молочні продукти , зелені листові овочі. Провітамін А у великій кількості міститься в моркві , абрикосі , болгарському перці . Хорошим джерелом вітаміну А є яловича печінка . Аскорбінова кислота ( вітамін С) міститься практично у всіх фруктах і овочах , найбільше його в шипшині , капусті , смородині , зелені , картоплі . Джерелом токоферолов ( вітаміну Е) є рослинні масла , зокрема соняшникова .

Читайте також:  100-річна жінка розкрила свій головний принцип життя

Крім дієтотерапії , лікар , при необхідності , призначить вітамінно-мінеральні комплекси , дія яких спрямована на поліпшення стану волосся , шкіри та нігтів.

Фізіотерапія

Для зняття запального процесу , поліпшення місцевих обмінних процесів і кровообігу можуть призначатися фізіотерапевтичні методи лікування , до яких відносяться:

  • магнітотерапія ;
  • дарсонвалізація ;
  • масаж повік ;
  • електрофорез ;
  • озонотерапія .

Трансплантація вій

На жаль , іноді бувають випадки повного випадіння волосся . Наприклад , це відбувається при деяких травмах або хірургічних операціях на очах. Також повне випадання вій можливо після проходження курсів хіміо-і променевої терапії. У разі , коли ріст вій не відновлюється , вдаються до трансплантації вій. Для цього лікар-хірург відбирає найтонші одиничні волосся на голові, і пересаджує їх в повіку . Після операції від пацієнта потрібно належний догляд за віями з використанням спеціального масла і пристрою для закручування вій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ТОП-5 ПРИЧИН ВИПАДАННЯ ВОЛОССЯ