Какао є одним з найпопулярніших і улюблених напоїв у багатьох поколінь наших співвітчизників. І ось кілька найважливіших плюсів для здоров’я від цього напою.

Психічне здоров’я

Крім гарного настрою від поглинання шоколаду, какао насправді дуже корисний для регулювання нейротрансмітерів (хімічних речовин мозку, таких як дофамін, серотонін і т.д.), які визначають наш настрій. Какао особливо сприяє підвищенню рівня серотоніну завдяки наявності анандаміду. А він широко відомий як “молекула блаженства”, тому що вивільняється, коли ми відчуваємо себе добре. Крім того, це поживна речовина збільшує виробництво нервових клітин, які знижують на тривогу і депресію.

Читайте також:  Названо продукти , які активують очищення організму від токсинів

Багато антиоксидантів

Чи знаєте ви, що в какао в 20 разів більше антиоксидантів, ніж в чорниці? Антиоксиданти мають неймовірну здатність нейтралізувати деякі вільні радикали і токсини, з якими ми стикаємося в нашому повсякденному житті, тим самим зменшуючи їх шкідливий вплив і знижуючи ризик як хвороб, так і старіння. З віком здатність організму боротися з вільними радикалами знижується, а це означає, що продукти, багаті антиоксидантами, стають все більш важливими. Було помічено, що антиоксидантні властивості какао допомагають знизити чутливість і резистентність до інсуліну, що є надзвичайно гарною новиною для тих, хто бореться з ними.

Читайте також:  Дієтолог назвала 3 овочі, які сприяють ожирінню в середньому віці

Відновлення після тренувань

Какао не настільки ж ефективний у справі відновлення м’язів, як споживання всіх 9 незамінних амінокислот (будівельних блоків білка). Звичайно, на нього безумовно не слід покладатися як на єдиний варіант відновлення м’язів, але він містить одну найціннішу амінокислоту, звану аргініном. Аргінін дуже добре знижує артеріальний тиск, сприяє відновленню м’язів і загальному здоров’ю серця!

Джерело заліза

Нарешті, для веганів, вегетаріанців або просто тих, кому потрібно трохи більше заліза в їхньому житті. Какао-джерело рослинного заліза і кальцію, його можна вживати щодня. Однак намагайтеся не перестаратися, оптимальна доза на добу – 40-50 г, що становить приблизно 4-5 чайних ложок з гіркою. Залізо потребує допомоги вітаміну С для правильного засвоєння, тому з’єднайте його з деякими ягодами або цитрусовими фруктами, щоб отримати максимальну віддачу! Приготування коктейлю або додавання ягід, какао і насіння чіа в грецький йогурт-все це відмінні способи максимально використовувати цей універсальний продукт.

Читайте також:  Які фрукти та овочі з магазину небезпечні