Лікар-терапевт Ірина Уфімцева назвала вісім аналізів, користь від яких спірна або мінімальна.

Лептин. Це гормон, який відповідає за енергетичний обмін в організмі. Низький рівень лептину може викликати відчуття голоду, переїдання і, як наслідок, ожиріння. Ліки від такого стану все одно немає, а переїдання в будь-якому випадку вказує на зниження лептину, зазначила медик.

Кортизол. Щоб кортизол підвищився, людині досить трохи понервувати, наприклад, посваритися з кимось в громадському транспорті по дорозі на здачу того самого аналізу. Або банально не дотримати правила підготовки до здачі — випити, наприклад, напередодні келих вина. Тому сенсу в такому аналізі немає.

Антитіла до вірусу Епштейна — Барр і цитомегаловірусу. 99,9% дітей захворіває і тим, і іншим, тобто у дорослому стані у всіх людей антитіла будуть підвищені. Аналіз просто підтвердить цю інформацію.

Антитіла до хелікобактер пілорі. Логічніше зробити або гастроскопію, або пройти урізарний дихальний тест з вуглецем-С13.

Онкомаркер СА125. Не варто думати, що якщо показники підвищені, у вас 100% рак яєчників. Відхилення від норми може спровокувати зміни функції печінки, проблеми з кістками, інфекції і т. д. Для підтвердження раку потрібна біопсія, наголошує лікар.

Також до марних лікар віднесла аналізи на антитіла до рецепторів ТТГ, інсуліну та С-пептид, Beta-Cross laps і остеокальцин.