Напевно, кожна людина мріє про те, щоб знайти вічну молодість. Останнє дослідження показало, що це можливо.

Дослідженням у цій галузі займалися наукові фахівці з Університету Мічигану. Вони використовували у своїх випробуваннях плодових мушок. Виявилося, що джерело вічної молодості знаходиться в стовбурових клітинах репродуктивних органів. За словами експертів, подібний механізм можна знайти і в людському організмі.

Відомо, що втрата рибосомної ДНК (рДНК), яка кодує компоненти для синтезуючих білки рибосом, відповідальна за старечі процеси у дріжджів. У рДНК є безліч копій однакових генів. Під час поділу клітин відбувається копіювання геному, однак можуть відбуватися збої. Через них у подальшій деякі гени випадають з ланцюжка ДНК.

Читайте також:  Лікар розповіла про користь найулюбленішого та найдоступнішого фрукта

В стовбурових клітинах органів розмноження багатоклітинних організмів, наприклад, плодових мушок, такого старіння не трапляється. Але при цьому при дорослішанні у них є усадка рибосомних генів. Даний недолік рДНК передається у спадок. Таким чином, подібні мутації є в генних ланцюжках і у їх батьків, і у нащадків. Примітно, що чим старше самець, коли він отримує приплід, тим менше рДНК копій було у спадкоємця.

Виявилося, що клітини потомства відновлювали число потрібних генів при виконанні 10 днів. Це назвали самовідновлювальним джерелом молодості. Воно необхідне для того, щоб стовбурові клітини могли зберігати потенціал через покоління.

Читайте також:  Вчені з'ясували, яка кава нормалізує вагу і перешкоджає її набору

За словами вчених, такий механізм є і у людей. Будуть проводитися додаткові дослідження.

Джерело: 7mednews