Вітаміни приносять людському організму неоціненну користь. Недолік якогось з них може порушити баланс і викликати серйозні проблеми зі здоров’ям.

На вітамін К рідко звертають увагу, хоча він вкрай важливий для профілактики хвороб серцево-судинної системи і легенів. Також деякі лікарі кажуть, що вітамін K допомагає підтримувати імунітет. Щоб уникнути нестачі цієї речовини, потрібно включити в свій раціон містять його продукти:

  • свинину, м’ясо курки;
  • яєчний жовток;
  • молочні продукти;
  • броколі, шпинат і брюссельську капусту.

Захист серця і легенів

Вітамін К важливий для цих органів, так як перешкоджає втраті еластичності м’язів серця і діафрагми. За рахунок гнучкості і міцності артерій, кров активніше надходить до необхідних органів. Отже, вітамін К необхідний для підтримки здоров’я вашого серця і легенів.

Читайте також:  Виявлено новий фактор ризику поширеного раку у дітей

Скорочує запалення

Вітамін К здатний захистити від деяких запалень, особливо викликаних оксидативним стресом, при якому пошкоджуються нервові тканини, пише ABP.

Захищає від згортання крові

При високому згортанні виникають тромбози і варикози. При лікуванні цього стану лікарі часто говорять про наявність дефіциту вітаміну К як одного з факторів.

Зміцнює кістки

Завдяки вітаміну К кальцій та інші мінерали засвоюються краще, тим самим зміцнюється кісткова тканина. Відзначається, що цей вітамін також може допомогти знизити ризик розвитку остеопорозу.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News