Одним з найнебезпечніших станів для людини є серцевий напад. Йому зазвичай передує ішемічна хвороба, яка найбільш поширена серед всіх інших захворювань серцевого м’яза. Вона призводить до передчасної смерті мільйонів людей щорічно. При цьому недугу артерії, що постачають серце кров’ю, забиваються бляшками. В результаті серце не отримує достатню кількість кисню.

Звідки беруться ці жирові бляшки? Продукти з рафінованого (очищеного) зерна швидко перетворюються на цукор, який відкладається в організмі у вигляді жиру, повідомляє медичний портал WebMd. До такої їжі відносяться хліб і макарони з білого борошна, які досить популярні і включені в щоденний раціон багатьох людей.

Читайте також:  Секрети довголіття: один простий продукт зменшить ризик смерті

Вся справа в тому, що при виготовленні білого пшеничного борошна зерна піддаються серйозній рафінації, в результаті чого з них прибирають майже всі корисні елементи і клітковину, борошно стає порожнім і марним. Нічого доброго не вийде, якщо в процесі переробки використовуються шкідливі хімічні речовини.

Нове дослідження, опубліковане в The British Medical Journal показало, що вживання великої кількості продуктів з очищеного зерна пов’язано з більш високим ризиком виникнення серйозних серцево-судинних захворювань, інсульту і ранньої смерті. Тому вчені, лікарі та дієтологи радять вибирати продукти, в тому числі хлібобулочні та макаронні вироби, з цільнозернового борошна.

Читайте також:  Названо «нез'ясовне відчуття», яке здатне бути ранньою ознакою раку

У цільних зернах зберігаються всі три частини насіння – висівки, зародки і ендосперм. За даними the Whole Grains Council, вони містять важливі антиоксиданти, вітаміни групи В, клітковину, мінерали, білки та корисні жири. До цільнозернових продуктів також відносяться коричневий рис, ячмінь, булгур, кіноа, кукурудза.