Атеросклероз являє собою патологічний процес, що зачіпає тканини артерій і провокує розвиток інфарктів та інсультів. Нове дослідження показало, що ймовірність появи атеросклерозу в людини залежить від стану кишечника.

Мікробіом кишечника людини відіграє важливу роль в справі визначення ризику атеросклерозу», – заявили автори проекту, канадські вчені з Університету Західного Онтаріо.

Наукові фахівці проаналізували склад крові у 316 осіб, що мали атеросклероз, який розвинувся в силу об’єктивних факторів, так і з незрозумілих для лікарів причин. Дослідників цікавило вміст у крові цих пацієнтів метаболічних продуктів кишкового мікробіома.

В результаті вчені встановили, що у тих пацієнтів, чиє захворювання виникло в силу неочевидних причин, в крові спостерігався найвищий рівень токсичних метаболітів, вироблених кишковими бактеріями. Перевіривши, що цей показник ніяк не пов’язаний з дієтою пацієнтів або з роботою нирок, автори констатували: саме бактерії кишечника відіграють важливу роль у формуванні ризику атеросклерозу.

Читайте також:  Найшкідливіші продукти для репродуктивної системи та гормонів

Цікаво, що в більш ранніх дослідженнях представники науки пов’язували особливість кишкового мікробіома з появою автоімунних захворювань, цукрового діабету а також аутизму.

Джерело: МедікФорум