Звичок, які призводять до повноти існує безліч, а рішення проблеми тільки одне – здорове харчування і спорт.

Часто причиною повноти служить зовсім не «погана генетика» або гормональні збої. Як правило, ми не даємо собі звіту в тому, що зайві кілограми з’явилися через спосіб життя, який ми ведемо. Давайте ознайомимося з найнебезпечнішими звичками, через які ми змушені купувати одяг на розмір більше.

Нерегулярне харчування

Пропустили сніданок, а в обід надолужувати згаяне? Кілька тижнів у такому режимі і обмін речовин починає давати збої. Довгі перерви між прийомами їжі переводять організм на економічний режим, в результаті якого він витрачає менше енергії. Крім того, прийом великих порцій після тривалої перерви призводять до калорійного перевантаження, і значна частина споживаної енергії запасається в організмі у вигляді жирових відкладень.

Дієтологи радять харчуватися часто, але маленькими порціями з урахуванням калорійності споживаної їжі. Якщо бажаєте перекусити, то віддавайте перевагу нежирному сиру, кефіру, овочам і несолодким фруктам.

Швидке вживання їжі

Це одна з найшкідливіших звичок, що приводить до появи зайвої ваги. Як відомо, гормон насичення грелін починає вироблятися тільки через 15-20 хвилин після прийому їжі. Якщо їсти дуже швидко, то центр насичення в мозку встигне отримати сигнал тільки після того, як ви з’їли дуже велику порцію їжі. Згідно з деякими дослідженнями, швидке вживання їжі призводить до того, що людина з’їдає приблизно на чверть більше від тієї порції, яка задовольнила б його потреби. Тому приймайте їжу повільно і ретельно її пережовуйте.

«Заїдання» стресу

Часто при поганому настрої, переживання та технічних нервових ситуаціях ми заїдаємо проблему, причому нерідко в ролі «заспокійливих» виступають всілякі солодощі: шоколад, морозиво, печиво … У підсумку, після декількох стресових ситуацій стрілки ваг накручують пару зайвих кілограм, що ніяк не радує.

Відмінна альтернатива солодощам під час стресу – це спорт. Якщо нервуєте, займіться фізичною роботою. Це прекрасний відволікаючий маневр. Фізична робота нівелює зловмисну дію гормонів стресу і спалює калорії.

Ласощі на видному місті

Якщо у вашому будинку постійно на столі лежить вазочка з цукерками та іншими солодощами, то це, як правило, призводить до невмотивованих їх вживання, коли почуття голоду насправді немає. Якщо не можете без солодкого, то замініть солодощі на фрукти, або в крайньому випадку на сухофрукти. Але майте на увазі, що сухофрукти (фініки, інжир, курага та інші) також висококалорійні, і ними не варто захоплюватися.

Захоплення нездоровою їжею

Ще однією причиною набору зайвих кілограмів є пристрасть до напівфабрикатів і їжею швидкого приготування. Консерви, заморожені продукти і ковбасні вироби є джерелами великої кількості вуглеводів, жирів, солі і всіляких харчових добавок, що уповільнюють обмін речовин.

Якщо хочете мати струнку фігуру, то переходьте на здорове харчування. Для цього не потрібно дотримуватися спеціальної дієти, або морити себе голодом. Просто намагайтеся, що приготовлена ​​вами їжа була зроблена з натуральних складових без додавання соусів та інших добавок.

Застілля

У вас багато друзів, і вам часто доводиться бувати на днях народженнях, хрестинах та інших приводах для застілля. На жаль, тут єдиним способом вирішення проблеми є самоконтроль. Під час святкової трапези їжте більше салатів і фруктів, і менше налягайте на жирну їжу, солодощі та алкоголь. До речі, алкоголь – це теж серйозний ворог вашої талії. Потрапляючи в організм спирт перетворюється на цукр, який незабаром відкладається у вигляді жирових відкладень на проблемних місцях.