Використовувані у складі барвників речовини потрапляють у лімфатичну тканину і завдають шкоди імунному захисту організму.

Раніше ризик для здоров’я у зв’язку з нанесенням татуювання пов’язували в основному з використанням нестерильних приладів. Найбільш поширені проблеми: алергія, гепатит С і правець. Однак вченим з німецького Федерального інституту оцінки ризиків (BfR) спільно з працівниками Європейської установки синхротронного випромінювання (ESRF) вдалося визначити не менш серйозну небезпеку, яку несуть татуювання для лімфатичної системи організму. Докладно про дослідження повідомляє журнал Scientific Reports.

Виявилося, що більшу небезпеку несуть барвники, які застосовуються при татуюванні. Це стало зрозуміло після обстеження тканин померлих донорів. У лімфатичної тканини і шкірних пробах були виявлені частинки отруйних металів: нікель, хром, марганець і кобальт, а також оксид титану. Ці речовини були знайдені з допомогою рентгенівських променів. На жаль, споживачам не повідомляють про сьогоднішній склад фарбувальних матеріалів, але він повинен бути головним критерієм. Токсичні речовини, що потрапляють у лімфатичну систему, ускладнюють роботу імунітету.

Джерело: MedikForum