Газована вода сама собою виглядає нешкідливо. Але не вся вона корисна здоров’ю.

Газована вода є водою, змішаною з вуглекислим газом. Якщо додати в таку воду цукор, барвники та інші речовини, можна отримати кока-колу та інші солодкі газовані напої.

Ось що станеться з вашим організмом, якщо ви регулярно питимете газовану воду, пише eatthis.

Організм буде краще зволожений. Як і проста вода без газу, газована вода допомагає заповнити баланс рідини в організмі. Немає наукових доказів, що вода з газом шкодить здоров’ю, зазначає дієтолог Мері Вірц.

Вам більше сподобається пити воду. Цьому сприяють бульбашки у газованій воді. Також ви можете додати до неї сік лимона або скибочки фруктів.

Може виникнути здуття живота. Коли ви п’єте газовану воду, то ковтаєте більше повітря, ніж зазвичай. Бульбашки газу можуть призвести до здуття живота, і особливо неприємно це буде для тих, хто має синдром подразненого кишечника. З іншого боку, вода з газом забезпечує більше відчуття ситості та менше почуття голоду.

Ви можете набрати вагу. І це доводять наукові дослідження. Якщо газована вода містить штучні підсолоджувачі, то вони можуть погано вплинути на рівень цукру в крові, травлення та викликати серйозні побічні ефекти. Також в ході експериментів на щурах та людях вчені з’ясували, що шипіння у напоях, яке викликане вуглекислим газом, викликає вивільнення гормону голоду. А це може призвести до переїдання.

Ви можете схуднути. Дослідження показують, що дієтичне газування з 0% калорій дійсно ефективне при схудненні. Так само працювати може і газована вода з нульовою калорійністю і без барвників, штучних підсолоджувачів. Тому ви можете за зниження ваги замінити їй солодкі напої.

Зуби можуть почати руйнуватися. У газованої води може бути нижчий pH, ніж у звичайної, і це може з часом призводити до руйнування емалі. У дослідженні, опублікованому в Журналі Американської стоматологічної асоціації, наголошується, що газована вода (особливо зі смаком цитрусових), солодкі газовані напої, фруктові соки розчиняють мінерали в зубах.

Ви станете уважнішим. У науковій роботі, опублікованій у Physiological Behavior, йдеться, що газована вода дає більше бадьорості та мотивації, а також покращує кровотік у мозку та підвищує кров’яний тиск у порівнянні з простою водою.

Деякі газовані води можуть спричинити проблеми зі здоров’ям. Певні газовані води можуть містити небезпечні для здоров’я рівні синтетичних хімічних речовин PFAS. Вчені вважають, що існує зв’язок між цими хімічними речовинами та хворобою печінки, зміною роботи імунної системи та щитовидної залози, порушенням регуляції інсуліну, хворобами нирок та певними видами раку.