На Всесвітньому конгресі у Ванкувері вчені з Гавайського університету представили дані про те, що пологи в дуже молодому віці є серйозним чинником раннього старіння у жінок. Жінки, які народили до 20 років жінки піддаються ризику ранньої менопаузи, заявили наукові фахівці.

Важкі психологічні переживання, а також раннє материнство можуть стати причинами деяких проблем, встановили автори роботи. Згідно з даними, озвученими фахівцями Гавайського університету, жінки які народили до 20 років піддаються ризику ранньої менопаузи на 43 відсотки частіше, ніж інші представниці статі. Також експерти з’ясували, що жінки, які рано народили частіше за інших проходять через гістеректомію – гінекологічну процедуру з видалення матки.

Вченими були проаналізовані дані про 1000 жінок з різних країн світу. З’ясувалося, що у мешканок бідних держав менопауза настає до 45 років, що майже на десять років раніше, ніж у жінок з більш благополучних місць проживання.

Крім того, отримані дослідниками цифри говорять про те, що серйозним чинником раннього клімаксу можуть бути емоційні страждання, пережиті в дитячому віці. Серед респонденток, які зазнали в дитинстві подібні травми, рання менопауза спостерігалася у кожної другої.

Попередні дослідження показували, що жінки, у яких занадто рано настає менопауза, частіше страждають від аневризми головного мозку. Також є дані про те, що ранній початок клімаксу корелює з розвитком у жінок хвороб серця.