У США на конференції Американської асоціації з проблем серця 2018 року пролунали нові дані науковців про те, що прийом антибіотиків корелює з підвищеним ризиком смерті від серцево-судинних захворювань та інших причин у жінок.

Знахідка фахівців стала результатом дослідження, в ході якого ними були проаналізовані дані 37 510 жінок старше 60 років. Вчені з’ясували частоту використання антибіотиків цими пацієнтками. Вони виділили групу тих, хто не приймав ці ліки зовсім, а також групу тих, хто приймав антибіотики менше 15 днів, групу тих, хто приймав антибіотики від 15 днів до двох місяців і групу тих, хто приймав медикаменти протягом двох і більше місяців.

Виокремивши такі чинники смертності, як особливості харчування, ожиріння, застосування ліків і інші, дослідники встановили: при довгому використанні антибіотиків ризик раптово померти від проблем з серцем залишається підвищеним. Ця асоціація спостерігалася тим виразніше, чим були старші жінки, охоплені наглядом.

«Жінки, які приймали антибіотики протягом двох місяців або довше в пізньому віці, на 27% частіше вмирали від усіх причин протягом періоду дослідження, ніж жінки, які не приймали антибіотики. Тривале застосування антибіотиків також було пов’язано з підвищеним на 58% ризиком смерті від серцево-судинних захворювань», – констатували автори нової роботи.

Джерело: МедіФорум