Експерт розповіла, що станеться зі здоров’ям, якщо перестати харчуватися тваринними білками.

Часто в гонитві за ідеальною фігурою, люди зовсім відмовляються від м’яса. Лікарі ж категорично забороняють це робити.

– Існує вид вегетаріанських дієт, які повністю виключають з раціону харчування м’ясні продукти. Так, вони заміщають тваринний білок рослинним, але це неповноцінно! У м’ясі міститься багато потрібних для людини речовин. Але важливо правильно його готувати. Найкорисніше не смажити, а варити, тушкувати або запікати, – розповідає лікар-терапевт Інга Горошникова.

Деякі вчені провели дослідження і прийшли до висновку, що вегетаріанська дієта насправді багатьом допомагає скинути вагу, а також очистити організм. Рослинна їжа – важливий компонент будь-якого раціону харчування. Так що таку їжу їсти теж корисно. Але детоксу краще відвести не більше семи днів, після нього варто поступово вводити в раціон жирну м’ясо і рибу. Це допоможе позбутися від токсинів, знизити ризик ожиріння, гіпертонії і атеросклерозу.

Читайте також:  Нове дослідження довело користь яєць для організму

Але відразу після того, як ви станете харчуватися зазвичай, скинуті кілограми можуть повернутися, якщо не правильно харчуватися. Все тому, що організм почне знову відкладати жири на випадок майбутнього голодування.

Якщо ж зовсім відмовитися від м’яса і риби, то у людини може розвинутися нестача амінокислот, цинку, заліза, кальцію, вітамінів D і В12, Омега-3.

– При серйозній нестачі білка у людини можуть виникнути проблеми з імунітетом і репродуктивною системою, – пояснює Інга Горошникова. – Так, в рослинній їжі також є залізо, але воно гірше засвоюється, ніж «тваринне». Тому в разі тривалої відмови від м’яса може виникнути анемія. Крім того, засвоюватися цьому дуже потрібному елементу заважають такі рослинні компоненти, як наприклад, танін (багато в чаї і кави), фітинова кислота (бобові, горіхи і зернові).

Читайте також:  Лікар назвала 9 кращих продуктів, які зігрівають та знижують рівень цукру в крові