Чи стане сон дійсно небезпечним для здоров’я людини, залежить від його тривалості, – про це повідомив завідувач відділенням медицини сну Першого МГМУ імені Сеченова Михайло Полуектов.

Експерт зазначив, що «поганий» сон – це сон недостатній. У людей, які хронічно сплять менше семи годин, збільшуються ризики смертності від різних захворювань, в такій кореляції наука не сумнівається.

«Люди, які приділяють нічному сну менше семи годин, піддають себе ризику заробити проблеми з імунітетом, а також захворіти артеріальною гіпертонією, цукровим діабетом та іншими недугами», – повідомив Михайло Полуектов.

У спільному дослідженні вчених з США та Австралії, у ході якого вивчалася середня тривалість сну людей з різних країн, була отримана відповідь на питання про те, яка нація може похвалитися найбільш здоровим сном. З’ясувалося, що найменше часу на відпочинок витрачають японці – в середньому сплять 7 годин і 16 хвилин. Найвищою виявилася тривалість сну у жителів Аргентини – до 10 годин і 16 хвилин.

Читайте також:  Квашена капуста може захищати від інфаркту

Деякі фахівці стверджують, що спати довго шкідливо. Але доказовості досліджень, які демонструють негативні наслідки для організму при занадто довгому сні, у науки викликає сумніви, пояснив Полуектов. На думку експерта, оптимальний час сну для збереження здоров’я – від семи до дев’яти годин.

Раніше дослідження, що проводилося в стінах Університету Фліндерс, показувало, що деякі люди в силу індивідуальних особливостей біологічно «запрограмовані» на те, щоб пізно лягати і пізно вставати.

Джерело: МедікФорум