Часто люди запитують медиків про те, коли слід приймати ліки. Проте вченим вдалося знайти механізм, який змінює проникність гематоенцефалічного бар’єру (ГЕБ) в залежності від часу.

За словами вчених, цей бар’єр не дозволяє токсинам, мікроорганізмам, нейромедіаторам, лейкоцитам і антитілам проникнути в нервову тканину головного мозку. Це допомагає забезпечувати сталість умов роботи органу. При цьому ГЕБ не пропускає і частину ліків. Це ускладнює лікування хвороб центральної нервової системи.

У випробуванні вчені задіяли плодових мушок. Виявилося, що у них аналог ГЕБ був більш проникний в нічний час, а не вдень. При дослідженні механізму експерти виявили, що магній найбільш кращим чином проходить через клітини, які утворюють бар’єр, а його вміст знижується, що полегшує потрапляння речовин в головний мозок.

Читайте також:  Скільки яєць можуть їсти люди з високим рівнем холестерину?

Для перевірки вчені давали плодовим мушкам ліки з моделлю епілепсії. Тим, хто отримував препарат вночі, вдавалося піти на поправку набагато швидше.

«Раніше передбачалося, що проникність бар’єру коливається протягом доби, а зараз отримано доказ того, що у ГЕБ є свої ритми. Також виявлені нові механізми, що може бути корисним при вказівці часу прийому медикаментів, що впливають на ЦНС», – прокоментував керівник роботи, професор нейронаук Аміта Сегал.

Джерело: 7mednews