ГоловнаНовини Здоров'яЛікарі розповіли про шкідливі властивості цитрусових

Лікарі розповіли про шкідливі властивості цитрусових

Багато зміцнюють імунітет з допомогою цитрусових, – але наскільки безпечно постійно їсти лимони, мандарини та інші фрукти цього виду? Виявляється, вживання цитрусових цілком може стати причиною нездужань.

Цитрусові

Ми з’ясували, що лікарі відгукуються про грейпфрут як про однин з найбільш «підступних» плодів. Серед цитрусових грейпфрут найчастіше викликає алергічні реакції в організмі. Також біоактивні компоненти цього фрукта виявляли свою здатність впливати на обмін жіночого гормону естрогену, підвищуючи тим самим ймовірність появи раку молочної залози.

Крім цього, речовини фуранокумаріни, що містяться в грейпфруті, значно прискорюють виведення з організму ферментів, необхідних для засвоєння ліків. Дія лікарських субстанцій при цьому зростає в 2-10 разів, провокуючи ризик передозування та інтоксикації внутрішніх органів. Про це, зокрема, повідомили проводили дослідження даної проблеми канадські вчені з Інституту здоров’я Лоуренса. Запивати ліки грейпфрутовим соком не можна.

Читайте також:  Три довічних наслідки коронавірусу нового типу

Небезпечні для здоров’я людини і мандарини. Їх вживання протипоказано при низці захворювань, але, як кажуть вчені, універсально шкідливі мандарини через свою шкірку. З метою зберігання ці цитрусові обробляються спеціальним складом, у якому є етилен, здатний накопичуватися в печінці і руйнувати її. Медики наполегливо рекомендують не вживати мандаринову шкірку для домашнього готування.

Що стосується апельсинів і лимонів, то вони лише трохи поступаються грейпфруту в алергеном потенціал. Крім того, вчені Лідського університету встановили, що поїдання великої кількості цих цитрусів підсилює приплив сечової кислоти у тканини кісток, з чим пов’язаний розвиток болісного для суглобів захворювання – подагри.

Читайте також:  Вчені створили революційні ліки від невиліковних форм раку

Всього один стакан апельсинового соку, постійно випитий день у день, підвищує ризик набуття цієї хвороби більш ніж на 40%, заявили вчені.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News