Багато зміцнюють імунітет з допомогою цитрусових, – але наскільки безпечно постійно їсти лимони, мандарини та інші фрукти цього виду? Виявляється, вживання цитрусових цілком може стати причиною нездужань.

Ми з’ясували, що лікарі відгукуються про грейпфрут як про однин з найбільш «підступних» плодів. Серед цитрусових грейпфрут найчастіше викликає алергічні реакції в організмі. Також біоактивні компоненти цього фрукта виявляли свою здатність впливати на обмін жіночого гормону естрогену, підвищуючи тим самим ймовірність появи раку молочної залози.

Крім цього, речовини фуранокумаріни, що містяться в грейпфруті, значно прискорюють виведення з організму ферментів, необхідних для засвоєння ліків. Дія лікарських субстанцій при цьому зростає в 2-10 разів, провокуючи ризик передозування та інтоксикації внутрішніх органів. Про це, зокрема, повідомили проводили дослідження даної проблеми канадські вчені з Інституту здоров’я Лоуренса. Запивати ліки грейпфрутовим соком не можна.

Небезпечні для здоров’я людини і мандарини. Їх вживання протипоказано при низці захворювань, але, як кажуть вчені, універсально шкідливі мандарини через свою шкірку. З метою зберігання ці цитрусові обробляються спеціальним складом, у якому є етилен, здатний накопичуватися в печінці і руйнувати її. Медики наполегливо рекомендують не вживати мандаринову шкірку для домашнього готування.

Що стосується апельсинів і лимонів, то вони лише трохи поступаються грейпфруту в алергеном потенціал. Крім того, вчені Лідського університету встановили, що поїдання великої кількості цих цитрусів підсилює приплив сечової кислоти у тканини кісток, з чим пов’язаний розвиток болісного для суглобів захворювання – подагри.

Всього один стакан апельсинового соку, постійно випитий день у день, підвищує ризик набуття цієї хвороби більш ніж на 40%, заявили вчені.

Джерело: МедікФорум