Так стверджують американські дослідники , які проаналізували персональні дані про 800 великих вчених . Фахівців цікавило , в якому віці всесвітньо відомі діячі науки здійснили свої перші важливі відкриття .
 
Щоб дізнатися « середній вік геніальності » економісти Економісти Бенджамін Джонс із Північно-Західного університету і Брюс Вайнберг з університету Огайо зібрали відомості про 500 нобелівських лауреатів і 300 знаменитих винахідників минулого століття , які зробили не менше великий внесок у розвиток науки , але не удостоїлися престижної нагороди.

Результати дослідження показали , що більшість найважливіших відкриттів ( 93 %) були скоєні людьми старше 26 років , а найпродуктивнішим часом для польоту думки виявився період , коли вченим вже виповнилося тридцять , але ще немає сорока.

Читайте також:  Рак, який виникає у 50, 60 або 70 років – можна побачити на ногах

Не менш важливою при визначенні віку геніальності опинилася і сфера інтересів « світлих умів» . Як з’ясували американські економісти , у кожної дисципліни є певні рамки. Приміром , більшість відкриттів у фізиці зроблено 36-річними вченими , в хімії – 39-річними , а в фізіології – 41-річними .

На думку Бенджаміна і Вайнберга , піку результативності праці світила науки , які народилися в 20 – м столітті , досягають на 40-му році життя. У порівнянні з усередненими даними, отриманими при аналізі діяльності великих умов позаминулого століття , цей показник виріс на шість років , а в майбутньому , за прогнозами експертів , він буде збільшуватися і далі.

Читайте також:  5 продуктів, які завдають шкоди артеріям та утворюють тромби