За останні десятиліття популяризація здорового способу життя привела в спорт-клуби тисячі людей. Які ж види фітнесу найбільш популярні на сьогоднішній день?

Навряд чи знайдеться людина, яка посперечається з тим, що здоров’я – це найголовніше в житті. А для того, щоб підтримувати і зміцнювати здоров’я, необхідно давати своєму організму гарне харчування, повноцінний сон і фізичні навантаження. У сучасному суспільстві, де у більшості людей не виникає необхідності рухатися стільки, скільки вимагає тіло, допомогти вирішити питання гіподинамії допомагають фізичні вправи. Саме з цієї причини з кожним роком все більша кількість людей звертають свою увагу на фітнес.

Що можна назвати фітнесом?

Фітнесом називають сукупність вправ, метою яких є оздоровлення організму. Фітнес може включати в себе безліч різних дисциплін, кожна з яких, залежно від потреб людини, буде направлена на досягнення конкретних цілей.

Багато хто помилково вважає, що в основі фітнесу лежать серйозні фізичні навантаження. Насправді це не так, фітнесом може зайнятися практично будь-яка людина, незалежно від статі, віку і загальної фізичної підготовки.

На сьогоднішній день найпопулярнішими видами фітнесу є такі напрями.

Аеробіка. Аеробіка – один з найпопулярніших напрямків фітнесу. Як правило, заняття проводяться під музику. Головними перевагами аеробіки є зміцнення серцево-судинної та легеневої систем, підвищення загального тонусу і позбавлення від зайвих кілограмів.

Найбільш популярні види аеробіки:
  • аквааеробіка – це водна аеробіка, підходить практично всім, навіть вагітним. Зміцнює і оздоровлює організм, допомагає ефективно спалювати калорії тим, хто хоче схуднути.
  • КІК-аеробіка (КІК – кардіо-інтенсивність-кондиція) – це особлива система вправ, що дозволяє підвищити витривалість, м’язову силу, гнучкість, спритність і координацію рухів.
  • слайд-аеробіка – це різновид аеробіки, що імітує рухи лижників і ковзанярів. Заняття такою аеробікою вимагають наявності спеціального взуття та спеціальної доріжки. Такий вид аеробіки ідеально підходить тим, хто хоче позбутися від зайвих жирових відкладень на стегнах і боків.
  • степ-аеробіка – це різновид фітнесу, в якому всі вправи виконуються за допомогою спеціальних степ-платформ. Цей вид аеробіки дозволяє зміцнити м’язи ніг, поліпшити їх форму, а крім того служить хорошою профілактикою остеопорозу і артриту;
  • танцювальна аеробіка – це система вправ, в основу якої покладені танцювальні рухи. В ході тренувань поліпшується координація рухів, пластика, зміцнюються м’язи нижньої частини тіла, поліпшується загальна фізична форма.

Бодіфлекс. Даний вид фітнесу отримав популярність, головним чином, завдяки особливій системі дихальних вправ, які входять в його склад. Вправи бодіфлексу спрямовані на розтягування і зміцнення м’язів, але головною умовою виконання вправ є правильне дихання. Вправи допомагають ефективно боротися з жировими відкладеннями і сприяють хорошому самопочуттю .

Каланетика. Каланетика входить в перелік найбільш популярних «жироспалюючих» напрямків фітнесу. В основу каланетики покладені асани йоги і статичні навантаження, які чергуються з розтяжкою м’язів. При цьому працюють абсолютно всі м’язи тіла і великі, і маленькі, і поверхневі, і глубокі. В результаті занять каланетикою відбувається зміцнення м’язового каркаса, активізується обмін речовин, і, як наслідок, розщеплення жирів проходить активніше. Всього 1:00 занять каланеникою прирівнюється до 24 годин аеробіки і 7 годин шейпінгу.

Пілатес. Пілатес теж дуже популярний вид фітнесу, серед переваг перед другм напрямками можна перерахувати, то, що він, не дає організму ударного навантаження, і не викликає яких-небудь негативних реакцій, а тому не має практично ніяких протипоказань. Заняття пілатесом допомагають розвинути еластичність м’язів і зв’язок, гнучкість суглобів, витривалість.

Тай-бо. Молодий, але вже досить популярний напрям фітнесу, що включає в себе вправи, засновані на бойових елементах, використовуваних в таеквондо, боксі і карате. Вправи тай-бо виконуються під енергійну музику. Заняття вимагають великої витривалості, сили і енергії. Всього 1:00 тренувань за системою тай-бо прирівнюється до десяти кілометрового забігу.

Фітбол. Фітбол – це система вправ, що виконуються за допомогою спеціальних надувних м’ячів. Даний вид фітнесу особливо підходить тим, хто хоче розвинути гнучкість, скорегувати поставу, поліпшити координацію і пластику рухів. Фітбол відмінно зміцнює м’язи преса, спини, сідниць.

Сьогодні фітнес-клуби надають величезний вибір всіляких напрямків фітнесу. І тому у вас завжди є можливість вибрати те, що задовольнить саме ваш запит і підійде саме вам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ВИБРАТИ ФІТНЕС ЗА “ВІКОМ”

НАЙКОРИСНІШИЙ ЗИМОВИЙ ФІТНЕС

ДИВАННИЙ ФІТНЕС