Згідно з новим дослідженням, молода людина в США може збільшити тривалість свого життя більш ніж на десять років, змінивши свій раціон з типового західного раціону на оптимізований раціон, що включає більше бобових, цільного зерна і горіхів, а також менше червоного і переробленого м’яса. Дослідження, опубліковане 8 лютого Ларсом Фаднесом з Університету Бергена, Норвегія, та його колегами.

Для літніх людей очікуване збільшення очікуваної тривалості життя від таких змін в харчуванні буде меншим, але все ж істотним.

Харчування має фундаментальне значення для здоров’я, і, за оцінками, в усьому світі фактори ризику, пов’язані з харчуванням, щорічно призводять до 11 мільйонів смертей і 255 мільйонів років життя з поправкою на інвалідність.

Читайте також:  Як захистити печінку при схудненні: поради експерта

У новому дослідженні дослідники використовували існуючі мета-аналізи та дані дослідження “Глобальний тягар хвороб” для побудови моделі, що дозволяє миттєво оцінити вплив ряду дієтичних змін на очікувану тривалість життя (ОПЗ).

Найбільший приріст в роки ВП буде досягнутий при вживанні більшої кількості бобових, більшої кількості цільнозернових, більше горіхів, менше червоного м’яса і обробленого м’яса.

Перехід від типової дієти до оптимізованої дієти у віці 60 років все ще може збільшити ОПЖ на 8,0 років для жінок і 8,8 років для чоловіків, а 80-річні можуть збільшити свою вагу на 3,4 року.

«Розуміння відносного потенціалу здоров’я різних груп продуктів харчування може дозволити людям досягти значного поліпшення здоров’я”, – кажуть автори.

Читайте також:  Безалкогольне пиво та п'ять інших напоїв, які вважаються особливо корисними

Фаднес додає:

«До цих пір дослідження показали користь для здоров’я, пов’язану з окремою групою продуктів харчування або певними режимами харчування, але давали обмежену інформацію про вплив на здоров’я інших змін в раціоні. Наша методологія моделювання заповнила цю прогалину»

Джерело: sciencealert