Події зсідання крові тісно пов’язані з хірургічним втручанням та нещасними випадками, але роль харчових джерел викликає все більший інтерес.

Ризики згортання насамперед пов’язані з розвитком тромбозу, що викликає закупорку всередині кровоносних судин. Оскільки вени несуть кров від тіла назад до серця, потік, який відходить від місця свого утворення, може завдати значної шкоди, якщо він досягне життєво важливого органу.

Хімічні речовини, що містяться в м’ясі та інших здорових продуктах, можуть спричинити такі ускладнення, впливаючи на мікробіом кишечника.

Споживання м’яса може призвести до утворення речовин згортання, які називають ТМАО, в мікробіомі кишечника.

Результати показали, що вживання більшої кількості м’яса, особливо обробленого та червоного м’яса, було пов’язане з вищим ризиком серцево-судинних атеросклеротичних захворювань. Яєчні ліпіди як джерело холіну призводять до підвищення концентрації ТМАО через кілька годин після вживання 2 або більше яєць.

Хоча продукти, багаті на холін — печінку, яєчні жовтки та червоне м’ясо, як правило, містять більше насичених жирів, холін також можна знайти в продуктах з низьким вмістом насичених жирів, таких як лосось, тріска, тилапія, куряча грудка та бобові.