Ще одне дослідження вчених підтвердило, що власники собак живуть довше. Виявилося, що вони рідше вмирають від серцево-судинних хвороб і всіх інших причин.

Дослідники з Швеції спостерігали за здоров’ям всього населення країни у віці від 40 до 80 років у період з 2001 по 2012 роки. При цьому з спостережень були виключені люди, у яких вже були госпіталізації у зв’язку з серцево-судинними захворюваннями. Виявилося, що у власників собак за весь період спостережень в 12 років смертність була на 20% нижчою, ніж у людей, які не мали цих тварин. Автори дослідження переконані, що основним поясненням цього є вплив фізичних навантажень. Зазначимо, що цілих 30 попередніх досліджень показали, що власники собак отримують більший обсяг фізичних навантажень, особливо в щоденному режимі.

Тепер же дослідники підтвердили здатність цих тренувань позитивно впливати на здоров’я серцево-судинної системи і продовжувати життя. Шведські вчені також довели, що самотні люди, які мають собак, живуть довше за тих одинаків, у яких немає цих тварин. При цьому наука давно знала про те, що самотність зменшує тривалість життя, але якщо людина вирішує завести собаку, то негативний ефект самотності вдається нейтралізувати.

Якоюсь мірою це пояснюється збільшенням рівня фізичних навантажень, але в більшій мірі тим, що власник собаки має більш об’ємне коло спілкування, а від нього залежить не тільки психологічне, але і фізіологічне здоров’я людини. Відомо, що власники собак без всяких проблем знайомляться на вулицях і заводять розмову, на що здатні люди, які не мають домашніх тварин. Дослідження також показало, що певні породи собак в плані впливу на тривалість життя своїх господарів є більш корисними. Приміром, у власників пойнтерів і ретриверів ризик серцево-судинних захворювань був менше. Цілком можливо, що це пов’язано з високим ступенем рухливості тварин, які змушують більше рухатися і своїх господарів.

Джерело: MedikForum