Деякі люди вірять в народне правило про їжу, проте багато фахівців називають його міфом і закликають йому не слідувати. Це правило часто обігрують у фільмах і серіалах, наприклад, в західному телешоу «Теорія великого вибуху».

Йдеться про популярне «правило п’яти секунд», при якому їжу, яка впала на підлогу нібито можна їсти, якщо вона була піднята раніше зазначеного часу. Багато що залежить від того, на якій поверхні виявилася їжа, заявив лікар-інфекціоніст Ілля Акінфьєв в ефірі радіо «Говорить Москва».

За словами медика, якщо на підлозі знаходиться велика кількість небезпечних бактерій, які, наприклад, можуть викликати харчове отруєння, то їжа буде заражена відразу ж при зіткненні з поверхнею. У той же час якщо підлога була недавно прибрана, то впала на нього їжу можна вважати безпечною, зазначив Акінфьєв.

Читайте також:  Вчені визначили продукти, які заважають досягти довголіття

Час, вказав лікар, не має значення – тільки кількість бактерій, які можуть перебувати на поверхні. “Підлога може бути набагато чистіше, ніж у когось стіл навіть. Там бутерброд може пролежати і годину і нічого йому не буде”, – пояснив фахівець.