Вживання молока перед сном підвищує рівень триптофану, завдяки чому знімається напруга, виникає необхідне засинання розслаблення.

Про те, що деякі напої покращують процес засинання та роблять нічний сон міцнішим та якіснішим, повідомило видання Express. У його публікації наводяться рекомендації фахівця з харчування Джесс Блум, яка радить із цією метою пити молоко, ромашковий чай та чай з мелісою.

«Потрібно уважно ставитись до вибору напоїв, які вживаються ввечері, незадовго до відходу до сну. Якщо виникають труднощі із засинанням, завжди корисно поговорити з лікарем, але деякі напої можуть покращувати якість сну», – розповіла експерт.

Молоко. Воно містить амінокислоту триптофан, яку організм перетворює на серотонін – нейротрансмітер, що впливає на настрій та сон. Якщо немає непереносимості лактози або алергії на молочні продукти, то склянка теплого молока, випита ввечері, може сприяти гарному сну, зауважила Джесс Блум.

Ромашковий чай. Цей напій має природний заспокійливий ефект, який може допомогти розслабити м’язи і зменшити занепокоєння, що також полегшує засинання. Здатність чаю з ромашки викликати почуття розслаблення підтверджується дослідженнями. Також йому притаманні інші оздоровчі ефекти – наприклад, він позитивно впливає на вміст цукру в крові, покращує захист клітин організму від окислювального стресу.

Чай з мелісою. Меліса відноситься до сімейства м’ятних, має лимонний аромат і часто використовується як природний засіб від занепокоєння та проблем зі сном. Фахівець уточнила, що чай з мелісою, який корисно пити ввечері, не повинен містити кофеїну.