Доволі неприємну для зубних лікарів рекомендацію дали експерти ВООЗ. Вони вважають, що люди повинні відмовитися від візитів до стоматологів до закінчення пандемії, якщо тільки їх проблеми не вимагають екстреного втручання.

Експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я вважають, що пацієнти не повинні відвідувати зубних лікарів до тих пір, поки в світі істотно не скоротиться ризик зараження коронавірусом, і його природа не буде більш добре зрозуміла науці. Відвідувати дантистів дозволяється тільки в разі крайньої необхідності при гострих болях. Із заявою про це виступив головний стоматолог ВООЗ Бенуа Варенн (Benoit Varenne), який підкреслює, що ризик через стоматологічні процедури все ще погано розуміється вченими. А тому необхідно поки утриматися від нетермінових візитів в стоматологічні клініки.

Такі процедури, як використання стисненого повітря і сильних потоків води, Ультразвукова чистка та полірування зубів можуть збільшувати вміст в повітрі аерозольних частинок з коронавірусом, що вилітають з порожнини рота. При цьому в розпорядженні вчених поки немає інформації про те, наскільки легко коронавірус може поширюватися в стоматологічних клініках. Багато з них досі працюють обмежено, стоматологи приймають лише термінових пацієнтів.

Представники ВООЗ вважають, що необхідно провести додаткові дослідження для більш глибокого розуміння ризику. А поки вони не проведені, пацієнтам і дантистам краще не зустрічатися. При цьому ВООЗ не пояснив, хто буде компенсувати стоматологічним клінікам упущену вигоду, адже всі їхні доходи залежать тільки від припливу пацієнтів. І якщо він припиниться, клінікам доведеться оголосити себе банкрутами, пише The Daily Mail.