Всім відомо, що нестача сну впливає на нас поганий вплив. Якщо ви поспали всього кілька годин, ви будете менш продуктивні і більш сварливі на наступний день. Але тривале безсоння набагато серйозніше впливає на фізичні і розумові здібності.

Business Insider випустив інфографіку, яка ілюструє потенційний збиток, який ми завдаємо організму, якщо не приділяємо сну рекомендовані сім-вісім годин на добу.

Згідно з ученим, у вас з’являється більше шансів застудитися або розвинути запальні хвороби кишечника, якщо ви погано відпочили. Нездатність нормально спати ночами також пов’язана зі збільшенням ваги, оскільки люди схильні перекушувати чимось жирним в нічний час доби. Відсутність сну також впливає на наш зір, а іноді навіть приводить до тунельного або подвійного зору, потемніння в очах і галюцинацій.

безсоння

Застуда

Дослідження за участю 164 здорових людей показало, що ті, хто спав менше 5 годин на добу, частіше хворіли на застуду чи грип, на відміну від людей, що спали сім або більше годин, незалежно від віку, статі або ваги.

Проблеми з шлунком

Безсоння може погіршити симптоми запальних захворювань кишечника і кислотного рефлюксу, а також підвищує ризик розвитку синдрому роздратованого кишечника.

Труднощі з навчанням

Сон тісно пов’язаний з нашою здатністю запам’ятовувати і відтворювати нову інформацію. Вчені рекомендують лягати спати раніше, якщо вранці вам доведеться рано вставати на роботу або навчання.

Дратівливість і перепади настрою

Вчені довели, що ми гірше реагуємо на критику і стрес, якщо страждаємо від безсоння.

Проблеми з сексуальним потягом

Хороший сон необхідний для сексуального здоров’я і відповідної реакції статевих органів. Також він впливає на частоту статевих контактів з вашим партнером.

Поганий зір

Проблеми зі сном приводять до тунельного або подвійного зору. Чим довше ви пильнуєте, тим більше проблем із зором з’являється, і в кінцевому підсумку, це може призвести до галюцинацій.

Збільшення ваги

Якщо ви не спите ночами, то більш схильні до пізніх перекусів жирною їжею. Особливо це стосується дітей та підлітків.

Головні болі і мігрені

Вчені пов’язують погану якість сну з головним болем, мігренню і апное уві сні.

Джерело: Likar.info