Коли є вибір між зручним диваном або затишним кріслом з відкидною спинкою, мало хто вибирає присісти на твердій підлозі. Однак це саме та звичка, яка сприяє довголіттю. Справа в тому, що здатність вставати з сидячого положення зі схрещеними ногами без використання рук і інших сторонніх предметів є хорошим показником здоров’я.

Бразильські вчені протягом декількох років спостерігали за чоловіками і жінками у віці від 51 до 80 років. Деякі з них могли виконати вправу, інші ні. Під час спостережень з 2002 чоловік померли 159. Дослідники виявили зв’язок між смертю і здатністю вставати з підлоги.

Читайте також:  Випадання волосся і не тільки: експерт пояснив небезпеку потрапляння під дощ

Згідно з результатами, опублікованими в European Journal of Preventive Cardiology, у тих, хто не міг легко впоратися з цим завданням, ризик померти був в п’ять-шість разів вище, ніж у людей, які спокійно вставали з підлоги.

Саме тому фахівці радять якомога частіше сидіти на підлозі щодня. Підйом з такого положення підтримає гнучкість тіла, зміцнить основні м’язи і поліпшить координацію рухів. У дослідженні, опублікованому в журналі Biogerontology, наголошується, що зниження м’язової маси є фактором, безпосередньо пов’язаними з рівнем смертності серед літніх людей.

Проте сидіти на підлозі теж потрібно правильно, щоб отримати всю користь. Не можна сутулитися, так як це створює додаткове навантаження на хребці і міжхребцеві диски, передає Livestrong. Тулуб має бути прямим, а лопатки акуратно стиснуті. Будь дискомфорт в куприку виправить сидіння на невеликій подушці або рушник. Положення ніг найкраще постійно міняти, щоб не було дискомфорту: їх можна витягнути, схрестити або зігнути в колінах.

Читайте також:  ВІЛ будуть виліковувати за раз