Найважчі серцеві напади трапляються вранці: чому так відбувається? Дослідники вважають, що внутрішній годинник організму впливає на розвиток серцевих нападів вранці, пов’язаних з особливо значними руйнуваннями і наслідками для людини.

Наукові фахівці Гарвардської медичної школи констатують, що Серцево-судинна система слід щоденному патерну, який носить коливальний характер, і більшість серцево-судинних функцій пов’язані з циркадними змінами. Лікарям добре відомо, що серцеві напади часто відбуваються ранкові години – нові дані показують, що ранкові інфаркти також є найбільш серйозними в своїх наслідках.

“Серцеві напади, що відбуваються з 6 ранку до полудня, пов’язані з найбільшим збитком”.

До такого висновку прийшли вчені з Іспанії, про роботу яких пише Heart journal. Дослідники зробили висновок, що ранкові інфаркти, що відбуваються в зазначений період часу, залишають після себе більш велику площу омертвілої тканини міокарда, – на 20 відсотків в порівнянні з нападами, що трапляються в інший час.

Читайте також:  Експерт назвав приховану причину зайвих кілограмів

Інфаркт міокарда або серцевий напад трапляються, коли коронарна артерія раптово блокується. Через нестачу кисню частина серцевого м’яза вмирає. Доцент медицини Гарвардської медичної школи доктор Френк а.Дж.Шеєр, коментуючи результати іспанських дослідників, зауважив, що вчених давно цікавить вплив біологічного годинника людини на деякі фізіологічні процеси серцево-судинної системи, включаючи частоту серцевих нападів.

Інфаркти часто відбуваються в той час, коли людина пробуджується від сну. Вчений вважає, що циркадні ритми цілком здатні робити людей схильними до певних проблем зі здоров’ям.

“Циркадна система може регулювати багато фізіологічних параметрів, роблячи нас більш-менш сприйнятливими до несприятливих явищ у певний час дня. Наприклад, в ранкові години внутрішні біологічні годинники активізують процеси згортання крові, підвищуючи ризик серцевих нападів, інсультів і раптової серцевої смерті в цей час дня».

Читайте також:  5 рекомендацій вчених, які допомагають миттєво покращити здоров'я

За словами доктора Шеєра, дослідники виявили, що близько 6:30 ранку циркадна система виділяє підвищену кількість клітин PAI-1, які блокують руйнування згустків крові. Чим більше в крові клітин PAI-1, тим вище ризик тромбозу, а з ним і серцевих нападів.

Що радять вчені в якості доступної профілактики серцевого нападу?

  • Досить спати.
  • Уникати переїдання, не допускати ожиріння.
  • Підтримувати фізичну активність.
  • Уникати зловживання алкоголем і кофеїном.
  • Адекватно реагувати на стрес, зміцнювати психіку.