Міжнародним дослідженням за участю вчених нейрофізіологів з Німеччини, Іспанії, Італії та Бельгії було визначено ранню ознаку хвороби Альцгеймера – це погана здатність орієнтуватися в просторі, що виявляється в здоровому стані.

Висновки дослідників опублікував журнал Science Advances. Вони кажуть, що люди, схильні до розвитку хвороби Альцгеймера, гірше орієнтуються в просторі.

Наукові фахівці пояснюють, що люди мають здатність навігації без зовнішніх сигналів – наприклад, завдяки цьому людина може вночі пройти по квартирі, не включаючи світло. Тим, хто генетично схильний до хвороби Альцгеймера, зробити це проблематично.

Дія механізму, що дає можливість правильно відчувати своє положення в просторі, обумовлено активністю осередків сітки в енторінальной корі (ділянка головного мозку, яка розташована в скроневій частці). За словами вчених, дана зона мозку уражається при хворобі Альцгеймера однією з перших. Тому погана здатність орієнтуватися без спеціальних покажчиків може виявитися ранньою ознакою цієї недуги.

“Навігація без зовнішніх сигналів повністю залежить від характеру активності осередків сітки. У здорових, але схильних до розвитку хвороби Альцгеймера людей був виявлений дефіцит цієї активності”, – повідомили автори проекту.

Вони переконані, що в майбутньому складність орієнтації в просторі без зовнішніх сигналів буде враховуватися як маркер цього захворювання на ранній стадії, до появи будь-яких серйозних симптомів.