Перевірте, скільки балів ви наберете?

Якщо довго читати медичні поради та статті про здоров’я, можна в підсумку — в повній відповідності з класикою — знайти у себе ознаки абсолютно всіх хвороб, не виключаючи пологової гарячки. Тому ми вирішили зайти з іншого боку — і зібрали для вас несподівані ознаки, які підтверджують, що з вашим здоров’ям, швидше за все, все йде відмінно. Швидше перевіряйте, скільки симптомів з цього списку у вас є!

Багато енергії

Якщо до кінця дня ви відчуваєте деяку втому, але вам все ще не хочеться впасти і лежати, не рухаючись, до самої відпустки — швидше за все, ваш організм справляється з навантаженнями. Зрозуміло, багато що залежить і від рівня цих самих навантажень: якщо на роботі ви пашете за трьох, а потім вдома удаєте з себе Матір року і Кращу господиню, ніяких запасів не вистачить. Але от якщо ви ведете звичний спосіб життя і вашої енергії вистачає на те, щоб розпізнавати свої потреби та бажання, а також задовольняти більшість з них — швидше за все, з вами все в порядку.

Свіжий подих

Воно полегшує не тільки розуміння, але і свідчить про відсутність проблем з шлунково-кишковим трактом, здоров’ям зубів і ясен і навіть діабету. Перевіряйте свіжість свого дихання — і будьте спокійні, якщо з ним все добре.

Пружність шкіри

Ущипніть себе (тільки не сильно!) за зап’ястя, гомілку або щиколотку: якщо після цього шкіра швидко повернулася у вихідне положення і на ній не залишилося сліду (невелике почервоніння не в рахунок), у вас в повному порядку водний баланс. А ось якщо ні, у вас може бути зневоднення або, навпаки, схильність до набряків. Простий тест, який варто проводити час від часу!

Почуття голоду

Як скоро після прийому їжі ви знову відчуваєте голод? В нормі між прийомами їжі має проходити три-чотири години, протягом яких ми можемо вільно обходитися без їжі. Але якщо ви постійно відчуваєте голод, це може свідчити про початок цукрового діабету або інші порушення обміну речовин. В цьому випадку варто якомога швидше звернутися до ендокринолога.

Здоров’я очей

Почервонілі або пожовклі білки, каламутність зору, зниження гостроти — всі ці проблеми можуть свідчити про початок серйозних захворюваннях. Фахівці рекомендують не рідше одного разу на рік проходити огляд у офтальмолога — це не тільки допоможе зберегти зір пильним, але і виявити деякі хвороби на ранніх стадіях.

Схильність до ГРВІ

Якщо раз на рік ви хворієте на ГРВІ, нічого страшного – навіть люди з дуже сильним імунітетом піддаються сезонним вірусам. А ось якщо грип або «застуда» укладають вас в ліжко частіше, можливо, вам варто звернутися до лікаря і подбати про себе — можливо, ваш імунітет ослаблений.

Здоров’я кишечника

Як часто ви ходите в туалет? У нормі кишечник повинен спорожнятися кожні 24-48 годин, причому відбуватися це повинно регулярно. Якщо ж ви відчуваєте які-небудь проблеми з цим процесом, вам варто обов’язково звернутися до лікаря — проблеми зі стільцем можуть бути проявом багатьох захворювань, у тому числі досить серйозних.