The Guardian опублікувала інтерв’ю відомого американського сомнолога Меттью Уокера, який заявив про те, що сучасні люди живуть в умовах цієї «епідемії брак сну». Всім потрібно спати більше, щоб зберігати здоров’я, переконаний учений.

Метью Уокер, який очолює Центр з вивчення сну при Каліфорнійському університеті в Берклі застеріг в інтерв’ю про те, що люди недооцінюють наслідки, пов’язані з нестачею сну. Експерт запевняє, що це веде до безлічі проблем, включаючи погіршення пам’яті, діабет, ожиріння, рак, хвороба Альцгеймера.

За словами фахівця, однією з головних причин нестачі сну є електричне освітлення, за яким мозок приходить в збудження замість того, щоб «відключатися» на нічний відпочинок. Іншою обставиною Уокер вважає таку норму сучасного життя як довга дорога на роботу. «Ніхто не хоче жертвувати тим часом, який залишається на сім’ю і розваги. Замість цього люди жертвують сном», – сказав сомнолог.

Читайте також:  Три основні корисні для здоров'я властивості броколі

Крім цього, зазначив вчений, довгий сон у наші дні сприймається суспільством як ознака лінощів і неуспішності. Це також сприяє розвитку глобальної проблеми.

Між тим, заявив експерт, саме сон повинен бути в пріоритеті з точки зору здорового способу життя.

Джерело: MedikForum