У дітей, які страждають синдромом гіперактивності з дефіцитом уваги (СПАУ) збільшення рухливості викликано запуском пізнавальних процесів. Крутіння допомагає дітям досягти стану зосередженості, – повідомляє “Journal of Аномально Child Psychology”.

Батьки дитини з СПАУ, напевно, іноді замислюються, чому їхня дитина може годинами сидіти без руху, дивлячись телевізор або граючи в комп’ютерні ігри, але крутиться і корчиться, ніби не могла всидіти на місці, як тільки почне робити домашню роботу.

Вчені з Університету Центральної Флориди (США) заспокоюють – гіперактивність не є вираженням небажання прийняти розумових зусиль, але наслідок посиленої роботи мозку. Рух дозволяє дітям з СПАУ концентруватися на завданні.

Читайте також:  Як малі дози кави впливають на мозок людини

Дослідники спостерігали поведінку 62 хлопчиків (32 з СПАУ і 30-без порушення у розвитку) у віці від 8 до 12 років під час перегляду сцени з “Зоряних Воєн” і фільму рухомого питання з області математики. Помітили, що діти з СПАУ, в основному, не рухалися під час презентації художнього фільму, але почали часто міняти позицію, тупати ногою і обертатися в кріслі під час перегляду наукового фільму.

Так і хочеться сказати – нічого дивного, малюки вертілися, тому що, швидше за все, фільм про математику, був нудним.

Іншої думки, однак, один з авторів дослідження Марк Раппорт:

Читайте також:  Кому не можна приймати ванну: пояснює лікар

– Це тільки використання результату пояснити причини. Ми показали, що те, що дійсно мало місце, залежить від вимог, пізнавальних завдань. Бойовик не змушує думати – просто дивитися його, використовуючи органи почуттів. Не потрібно нічого зберігати і аналізувати в мозку. У свою чергу фільм про математику вимагає використання робочої пам’яті, і в цьому випадку рух допомагає досягти більшого стану концентрації.

– Діти з СПАУ потребують руху, коли вони отримують доступ до виконавчих функцій мозку. Цей рух допомагає їм підтримувати пильність, – додає Раппорт.

Про подробиці дослідження можна прочитати на сайті: https://link.springer.com/article/10.1007%2Fs10802-017-0338-x

Читайте також:  Популярні напої, які збільшують ризик раку ротової порожнини