Американські дослідники розробили антитіла, які нейтралізують лихоманку денге і вірус Зіку у лабораторних мишей. Це може бути найбільшим проривом в історії боротьби з двома небезпечними захворюваннями.

дждБразилія і деякі інші країни найбільш важко постраждали від епідемії вірусу Зіку, яка викликає у новонароджених аномально маленький розмір голови, тобто мікроцефалію. Крім того, ця країна є батьківщиною лихоманки денге, що поширюється тими ж самими москітами. Нове дослідження вчених з Вашингтонського університету показало, що існують антитіла, які захищають проти лихоманки денге і також є ефективними проти вірусу Зіку. Ці антитіла були виявлені у мишей. Вони зберігаються в крові протягом тижня, а тому одна або декілька доз ліків на основі цих антитіл під час курсу вагітності теоретично можуть захистити плід від мікроцефалії. Ці ж ліки забезпечать і певний рівень захисту проти лихоманки денге, яка викликає високу температуру, важкі головні болі, болі в м’язах і суглобах у дітей і дорослих, проте безпосередньо не впливає на плід.

Результати цього дослідження є попередніми, але вони вже визнані науковим співтовариством дуже багатообіцяючими. Дослідники заявили, що виявили антитіла, які не тільки нейтралізують лихоманку денге у мишей, але і захищають дітей в утробі і дорослих від вірусу Зіку. Оскільки лихоманка денге і вірус Зіку є спорідненими з вірусами, то вчені припускали, що напевно знайдуться антитіла, які дадуть захист від обох хвороб.

В ході експериментів дослідники інфікували невагітних дорослих мишей вірусом Зіку, а потім вводили їм в організм антитіла проти лихоманки денге через один, три і 5 днів після інфікування. В інший контрольній групі мишей, інфікованих вірусом Зіку, проводили ін’єкції плацебо. Через три тижні після інфікування більше 80% мишей, які не отримували лікування померло. При цьому всі миші, які отримали антитіла від лихоманки денге через три дні після інфекції залишилися в живих. 40% з тих, хто отримав ці антитіла через 5 днів після інфікування, вижили.

Джерело: MedikForum