Для людей з надмірною вагою має значення те, як жир розподіляється по тілу, заявили вчені. Особливу небезпеку вони побачили в жирових відкладеннях на животі.

Експерти Європейського товариства кардіологів поділилися новими даними, які підтверджують зв’язок між жировідкладенням в області живота і поганим станом серця і судин. Фахівці констатували, що надлишок жиру на животі означає високу ймовірність інфаркту або інсульту.

На користь цього висновку свідчать результати 16-річного дослідження з участю 1 700 осіб.

«Наявність зайвого жиру на животі у дорослих людей з нормальним індексом маси тіла і невеликий повнотою робить їх ризик серцево-судинних захворювань на 79% вище, ніж у людей з надмірною вагою, але при цьому рівномірно розподіленою по тілу», – визначили його автори.

За словами вчених, зайвий жир всередині живота, який обволікає внутрішні органи (вісцеральний жир), найчастіше зростає у своїй масі у зв’язку з впливом стресу і сидячого способу життя. Ці жирові відкладення роблять значний вплив на здоров’я людей, підкреслюють фахівці. Згідно з їх даними, із збільшенням жиру в області живота корелюють високий рівень запалення в організмі, а також низька активність процесів метаболізму.

Джерело: МедікФорум