У теплу пору року люди більше часу проводять поза домом, вони гуляють або відвідують заходи. Все це означає одне – кількість їдців на вулиці різко збільшується.

Місця масових гулянь і відпочинку завжди обставлені наметами, які торгують їжею. Журнал Healthy Style опублікував рейтинг найбільш небезпечних страв і продуктів, які купуються і використовуються людьми на вулиці.

Шаурма. За словами лікарів-гастроентерологів, в шаурму зазвичай кладуть курку або свинину – але якої якості буває це м’ясо? Покупець цього не знає, адже навіть якщо м’ясо було з «душком», приготування і використання соусу допомагають його замаскувати.

Крім того, на подібне частування потрапляє вуличний пил, автомобільні вихлопи, а також сідають комахи. На додачу незрозумілий жирний майонезний соус у шаурмі – це абсолютно небажане джерело холестерину, якого варто уникати.

Солодка газована вода. Експерти попереджають: запивати вуличний фастфуд солодким газованим напоєм вкрай небажано. Таке поєднання різко підвищує ризик дістати хвороби шлунка і кишечника, а також спровокувати зміни в метаболізмі, які призведуть до зростання ваги.

Хот-доги. Мікс сосиски, булки і соусу – це справжній удар по печінці і шлунку через суміщення відразу цілого комплексу ненатуральних інгредієнтів, запевняють експерти. Для виготовлення хот-догів часто використовують несвіжі сосиски або ковбаски, які обходяться дешевше. Що стосується кетчупів, майонезу і гірчиці, якими приправляють страву, то і їх джерела завжди абсолютно незрозумілого походження.

Смажені борошняні вироби. Вуличні пиріжки або біляші нерідко смажаться в маслі, яке багаторазово піддавалося нагріванню і загостренню. Речовини, утворені в такому маслі, можуть бути канцерогенними.

Солодка вата. Для її виготовлення використовують не тільки цукор, але і різні фарбники і ароматизатори – добавки, здатні несприятливо відбитися на роботі організму. До того ж, якщо уважно придивитися до дій продавця вати, стане зрозуміло, що він в процесі торгівлі може навіть рук не помити.

Морозиво. Купуючи ці ласощі на вулиці, є ймовірність придбати продукт, який неправильно зберігався і транспортувався, – наприклад, танув і був заморожений знову. Їсти таке морозиво не можна: у ньому можуть виявитися шкідливі організми, які вже не знищуються при повторному охолодженні.

Пончики. Головна небезпека – у цій страві занадто багато жиру. Найчастіше смажать пампушки, але масло, яке використовують для смаження, буває вкрай невисокої якості. Любов до пампушків може стати причиною проблем з печінкою і печією.

Джерело: МедікФорум