Деякі речовини у предметах, з якими ми контактуємо, можуть викликати серйозні захворювання.

1. Чеки з магазинів

В список шкідливих можна додати звичку брати в магазинах чеки, м’яти їх і класти в кишеню або гаманець. Чеки друкуються на термопапері, покритому спеціальним порошком, завдяки якому на ньому проявляється барвник. У цьому порошку міститься украй токсичний бісфенол А. Він вбирається в шкіру або потрапляє в шлунково-кишковий тракт разом з їжею.

Цей хімікат схожий за структурою з статевим гормоном естрогеном і надає вплив на репродуктивну систему, а також викликає рак, цукровий діабет і серцево-судинні захворювання.

2. Засоби проти комах

На інсектицидах зазвичай написано про потенційну шкоду, тому мало кому в голову приходить використовувати «Дихлофос» в закритому приміщенні. До репелентів ж, як правило, відносяться як до практично нешкідливого засобу. І це так, якщо застосовувати спреї і креми у відповідності зі вказівками на етикетці. В іншому випадку вони можуть нашкодити здоров’ю і викликати висип, запаморочення, нудоту і збої в роботі нервової системи.

Читайте також:  Дефіцит найважливішого вітаміну пов'язали із підвищеним ризиком деменції
3. Пральний порошок

Сучасні пральні порошки містять досить агресивні компоненти, саме це робить їх такими ефективними. Деякі інгредієнти здатні загострити дерматологічні захворювання, викликати алергію. Найнеприємнішим у пральному порошку вважається фенол. Це токсична речовина, яка негативно впливає на центральну нервову систему, серце, кровоносні судини, легені та нирки.

Щоб мінімізувати ризик, експерти радять ретельніше полоскати речі.

4. Вогнезахисне просочення

Антипірени використовуються не тільки при виготовленні виробів з дерева, ними може бути просякнутий домашній текстиль і навіть одяг. При цьому деякі з них негативно впливають на щитовидну залозу, викликають пухлини та інші неприємні наслідки для здоров’я.

5. Алюмінієвий посуд з антипригарним покриттям

Саме антипригарне покриття вважається відносно нешкідливим, якщо не перегрівати посуд. Висока температура може призвести до вивільнення токсичних речовин, які небезпечні насамперед для птахів. Вважається, що при побутовій експлуатації нагріти посуд до температури, при якій антипригарне покриття стане небезпечним для людини, практично неможливо.

Читайте також:  Кардіолог назвав продукт для сніданку, якого слід уникати гіпертонікам

Ще один фактор ризику — алюміній, який контактує з їжею, якщо антипригарне покриття пошкоджене. В цьому питанні у вчених знову немає єдності думок, але деякі з них вважають, що у підвищених концентраціях алюміній може бути токсичний.

6. Парфуми та спреї для тіла

Не всі подібні косметичні продукти можуть похвалитися бездоганним складом. Розпиляти деякі засоби через синтетичні ароматизатори і зовсім небезпечно: вони викликають подразнення слизових поверхонь дихальних шляхів. Кашель, чхання, головний біль, алергія — короткий перелік негативних наслідків, до яких може призвести порція улюблених парфумів.

Найбільш спірні компоненти спреїв — парабени і канцерогенныеNeurotoxins, at home and the workplace похідні бензолу.

7. Освіжувачі повітря

Освіжувачі повітря мають ті ж неприємні наслідки, що і парфуми з синтетичними ароматизаторами. Також в складі є фталати, які можуть спровокувати астму. Особливо небезпечні вони для вагітних, так як викликають захворювання дихальної системи, проблеми з ендокринною системою у дитини.

Читайте також:  Чому жінки за 40 легше набирають вагу і що допомагає їм не поправлятися
8. Ароматичні свічки

Проблема ароматичних свічок все в тих же синтетичних ароматизаторах, але не тільки в їх безпосередньому впливі на здоров’я. Встановленно, що пахучі свічки виробляють більше сажі, ніж їх «колеги» без запаху. Любителі подібного способу створити домашній затишок також стикаються з викидом в повітря алканів, алкенів і толуолу, які провокують алергію, астму і рак.

9. Миючі засоби з триклозаном

Реклама запевняє, що мило з триклозаном здолає всі бактерії і не дасть заразитися «хворобами брудних рук». Спочатку його використовували як пестицид, а вже потім почали додавати миючі засоби.

Зараз компонент вважається потенційно небезпечним, але недостатньо вивченим, щоб робити якісь висновки. Проте ряд досліджень підтверджує, що триклозан викликає рак і гормональні порушення.

Джерело: Lifehacker