Вчені з Університету Чикаго довели, що вихід із так званої зони комфорту посилює мотивацію та особистісне зростання людини. А таким виходом може бути публічний виступ та інші заходи, до яких людина не звикла.

Розвиток такого навички, як публічні виступи, що викликає в деяких людей хвилі панічного страху, не надто приємним і легким заняттям. Однак дослідження показує, що якщо ми все-таки зможемо подолати страх публічних виступів, то цей вихід із зони комфорту сприятиме зміцненню мотивації та особистісному зростанню. Відсутність остраху перед психологічним дискомфортом мотивує, тому що люди долають ці некомфортні відчуття і роблять його комфортними, що сприяє досягненню мети.

Автори дослідження зазначають, що психологічний дискомфорт для багатьох із нас – це ознака того, що нам необхідно припинити переслідувати власні цілі у житті, оскільки це надто неприємно. Але дискомфорт, який ми відчуваємо в міру руху, насправді свідчить про те, що ми досягаємо прогресу. І можна використовувати ці неприємні відчуття підвищення мотивації до досягнення власних цілей. Такими є підсумки експериментів за участю понад 550 учнів десятків різних класів.

Автори експерименту пропонували учням визначати дискомфорт як свою мету, закликаючи їх відчувати себе ніяково і некомфортно під час виконання тих чи інших вправ. В іншій групі вони були зосереджені на звичайних вправах та імпровізаціях. Саме першій групі, де учнів навчали пошуку дискомфорту, їх власні наполегливість і схильність до ризику посилювалися. А це дозволяло досягти значно більшого прогресу.