Згідно з дослідженням, проведеним Квінслендським університетом, незалежно від того, з яким екраном взаємодіє підліток (смартфон, телевізор або комп’ютер), серйозні наслідки для фізичного та психічного здоров’я наступають після двох годин використання.

Дослідник Школи охорони здоров’я та реабілітації університету Квінсленду Асад Хан зазначає, що це дослідження є першим доказом того, що як пасивне, так і активне проведення часу перед екранами негативно впливає на психічний добробут підлітків. У дослідженні взяли участь понад 400 тис. чоловік.

“Підліткам не варто взаємодіяти з екранами більше двох годин на день, незалежно від того, про який екран йдеться”, – зазначає Хан.

Читайте також:  Продукти, від яких краще відмовитися, якщо ви худнете

Вчені виявили, що підлітки, які перевищували цей ліміт, частіше повідомляли про психосоматичні симптоми, фізичні та психологічні проблеми. Психологічні скарги підлітків включали пригніченість, дратівливість, нервозність і проблеми зі сном, а соматичні головні болі, біль у животі, в спині і запаморочення.

Ключові результати дослідження показали, що хлопчики-підлітки, які дивилися телевізор більше чотирьох годин на день, порівняно з тими, хто дивився його менше двох годин на день, на 67% частіше повідомляли про серйозні психосоматичні скарги, тоді як дівчатка піддавалися трохи вищому ризику – 71%.