Сучасні пенсіонери значно більше сплять і менше рухаються після виходу з роботи. Дослідники з Фінляндії попереджають, що тим самим підвищується ризик різних проблем зі здоров’ям.

Дослідження показало, що сучасні люди похилого віку після виходу з роботи і виходу на пенсію більше сплять і менше рухаються. А це підвищує ризик серйозних порушень здоров’я, пише TheGuardian.

У ході дослідження здійснювалися спостереження за 515 пенсіонерами протягом тижня до та після виходу на пенсію, щоб перевірити, як змінилися їхні звички.

Після остаточного звільнення з роботи пенсіонери спали, в середньому, на 36 хвилин на день довше, а ось рівень фізичних навантажень у них скоротився на одну годину на добу.

У зв’язку з цим дослідники закликають людей похилого віку дотримуватися режиму хоча б у 30 хвилин помірних навантажень щодня. До цієї категорії входять прогулянка у швидкому темпі або гра в теніс.

Відсутність фізичних навантажень у похилому віці пов’язана з багатьма проблемами зі здоров’ям. Серед них старече недоумство, гіпертонія та серцево-судинні захворювання. Нестача рухів також збільшує ризик деяких видів раку, включаючи пухлини кишечника та матки.