Коли справа доходить до дієти, яка допомагає знизити рівень холестерину, ненасичені жири є ключовими. На відміну від насичених жирів, які підвищують рівень «поганого» холестерину ЛПНЩ, ненасичені жири позитивно впливають на концентрацію ліпопротеїнів низької і низької щільності, допомагаючи знизити ризик серцевого нападу.

Авокадо

У дослідженні, опублікованому в Національній бібліотеці охорони здоров’я США, говориться, що:

“Порція авокадо містить 3,4 г харчових волокон (11% добової норми), 0,73 мг пантотенових речовин і вітамін К.Авокадо має низьку енергетичну щільність – 1,6 ккал / г або 80 ккал на порцію. Одна порція авокадо містить 5 г мононенасиченої жирної кислоти і 1 г поліненасиченої жирної кислоти, причому переважаючою жирною кислотою є олеїнова кислота в кількості 4,53 г на порцію”.

Читайте також:  Названо 5 ознак раку шлунка, які не мають нічого спільного з болем

Оливкова олія першого віджиму

У дослідженні, опублікованому в Національній медичній бібліотеці США Національних інститутів здоров’я, було проаналізовано дієтичне оливкове масло в зниженні ліпопротеїнів низької щільності.

“Оскільки оливкова олія сильно збагачена олеїновою кислотою, ми перевірили вплив добавок оливкової олії (50 г / день) на дієту 10 здорових чоловіків протягом двотижневого періоду на їх рівень ЛПНЩ і ЛПНЩ.”.

Навіть після одного тижня дієти на оливковій олії чутливість ЛПНЩ до окислення in vitro значно знизилося. Додавання оливкової олії до дієти змінює ліпідний склад ЛПНЩ і збагачує ліпопротеїни олеїновою кислотою і ситостерином.

Насіння гарбуза

Дослідження також показало, що добавка насіння гарбуза має захисний ефект проти атерогенних щурів, і цей захисний ефект не був пов’язаний з високими концентраціями аргініну в насінні гарбуза.

Читайте також:  Деменція: захворювання, пов'язане з підвищеним ризиком на 38% - страждає кожен третій

Жирна риба

Жирна риба, така як сардини, форель, лосось багата незамінними жирними кислотами омега-3, які необхідні для зниження рівня холестерину.

Однак не перестарайтеся, вживання більше двох порцій жирної риби в тиждень може нашкодити.