Холестерин є важливим компонентом метаболізму, без якого неможлива нормальна робота людського організму. Однак, коли його показники виходять за межі норми, він становить загрозу. Причому небезпечно як підвищення його концентрації в крові, так і зниження.

При підвищенні рівня холестерину в крові лікар може призначити спеціальні препарати – статини. Але є чимало способів, що дозволяють його знизити без ліків.

Зміна раціону харчування

Знизити холестерин без ліків допоможе вживання дикого лосося і сардин. Ці сорти риб містять велику кількість жирних кислот омега-3. Крім того, корисно разом з їжею щодня вживати добавки риб’ячого жиру.

За словами лікаря-педіатра Дениса Марченка, знизити цей показник допоможуть авокадо і горіхи, багаті фітостеронами. У раціон необхідно додати гарбузове насіння, пшеничні паростки, овес, вівсяні висівки, сочевицю і лляне насіння.

Виключити з раціону необхідно продукти, що містять трансжири і велика кількість цукру.

Фізична активність

Фізичні вправи допоможуть очистити кров від надлишків осідає в судинах жиру. Спорт допомагає не тільки швидко знизити холестерин без ліків, але і схуднути. Для цих цілей найкраще підходить біг.

Відмова від шкідливих звичок

Для зниження рівня холестерину лікар радить відмовитися від тютюну і алкоголю. Численні добавки, канцерогени і дьоготь з диму вражають всі органи. У розвитку атеросклерозу куріння грає одну з головних ролей.

Народні засоби

У домашніх умовах можна знизити холестерин народними засобами. Марченко рекомендує вживати квітки липи. Вони знижують загальний холестерин і сприяють підвищенню концентрації корисних ліпопротеїнів високої щільності. З лікувальною метою використовують відвар і чай з квіток липи.

Кульбаба-справжній скарб вітамінів і мікроелементів. Для очищення судин від атеросклеротичних бляшок використовують кореневища рослини. Їх висушують і розтирають в порошок.

Лікар рекомендує вживати часник. Найбільшу цінність для судин представляє аліцин, який надає благотворний вплив на ліпідний профіль. Для лікування найчастіше використовують суміш часнику з оливковою олією або спиртову настоянку.