Вночі ви крутитесь з боку на бік, а вранці прокидаєтеся з відчуттям, що зовсім не відпочили? Деякі продукти допомагають впоратися з безсонням!

Схоже, що чим далі йде технічний прогрес, тим гірше ми спимо. Майже половина дорослих людей у всьому світі відчувають тимчасові порушення сну, а 22% (за даними NSF) регулярно звертаються за медичною допомогою через безсоння. Щоб вирішити проблему без ліків, спробуйте переглянути ваш раціон.

Продукти, багаті білком. Індичка, курка, сир, домашній сир, яйця і молоко допоможуть вам розслабитися і заснути. Триптофан – амінокислота, яка в них міститься, сприяє секреції серотоніну і мелатоніну. А ці гормони беруть участь в регуляції циркадіанних ритмів-внутрішніх біологічного годинника організму. Якщо протягом дня ви їсте продукти, багаті тваринним білком (а як гарнір вибираєте овочі), то до вечора ваш організм виробить досить мелатоніну для спокійного і глибокого сну.

Цільні злаки. Не відмовляйтеся від зернового печива або хрусткого хлібця з висівками. Елементи, що містяться в злаках, допомагають переробці триптофану в мелатонін і серотонін. Якщо ви насилу засинаєте, з’їжте на вечерю пасту з овочами, коричневий рис або запечена картопля і гарбуз. Складні вуглеводи – це ще й відмінне джерело вітамінів групи B, які теж благотворно впливають на якість сну.

Вишня. Ці ягоди і самі по собі багаті мелатоніном – “гормоном сну”. А крім того, вони стимулюють наш організм на додаткову секрецію власного мелатоніну. Поїжте перед сном вишню або випийте склянку вишневого соку, і майте на увазі: чим темніше ягоди, тим більше в них корисних речовин.

Горіхи і насіння (а також масло, приготоване з них) містять не тільки триптофан, але і магній, який надає на організм заспокійливу вплив. Щоб сон був більш спокійним, з’їжте трохи насіння або горіхів. Але обмежтеся порцією в 30 г — більша кількість може викликати проблеми з травленням.

Теплі напої. Трав’яний чай (наприклад, з м’ятою і ромашкою), склянку теплої води з лимонним соком або підігріте молоко допоможуть вам розслабитися і налаштуватися на відпочинок. А ось алкогольні напої не варто пити на ніч. Після пари келихів вина ви дійсно заснете досить швидко, але як тільки алкоголь почне засвоюватися організмом, сон стане переривчастим і неглибоким. Можливо, вночі ви цього не помітите, але вранці прокинетеся розбитим.