Дослідження показали, що люди з підвищеним вмістом жиру в організмі мають більш низький рівень вітаміну D в порівнянні з тими, у кого вага менше. При цьому вчені вважають, що збільшення споживання вітаміну при його дефіциті сприяє тому, щоб процес схуднення йшов швидше.

Стаття, опублікована в журналі Medicina, стверджує, що хоча нестача вітаміну D не є причиною ожиріння, між ними існує тісний зв’язок. При цьому точно невідомо, звідки береться цей зв’язок.

Чи може збільшення рівня вітаміну D допомогти схуднути?

Одне з досліджень в американському журналі клінічного харчування показало, що це можливо. Учасниками експерименту стали 218 жінок в постменопаузі. Частина з них щодня отримувала добавку вітаміну D3 у високому дозуванні 2000 МО, іншим давали плацебо. Жінкам із зайвою вагою або ожирінням з обох груп запропонували також програму вправ на додаток до низькокалорійної дієти.

Читайте також:  Як прожити довше: знайдено 5 найбільш здорових харчових звичок

В результаті вчені виявили зв’язок між вітаміном D і більшою втратою ваги. Виявилося, що учасники, у яких рівень вітаміну нормалізувався, худнули швидше, ніж ті, які приймали плацебо.

Можливо, вітамін D відіграє безпосередню роль у придушенні гормону паращитовидної залози, який запускає накопичення жиру в організмі, припустила доцент кафедри біології бахрейнського університету Симона Перна. Вона є автором метааналізу, в якому говориться, що добавки з вітаміном D є потенційним варіантом для програм по зниженню ваги. При цьому наголошується, що необхідні подальші дослідження зв’язку між підвищенням рівня вітаміну D і схудненням, пише Everyday Health.