Для контролю рівня холестерину в крові лікарі в першу чергу рекомендують скорегувати дієту. Особливо важливо звести до мінімуму споживання шкідливих жирів, які вважаються одними з головних винуватців скупчення цієї речовини в організмі. З іншого боку, кількість деяких продуктів в раціоні слід збільшити. Наприклад, нещодавно вчені виявили, що на рівень холестерину в крові позитивно впливає бразильський горіх.

В ході дослідження фахівці прийшли до висновку, що багатий мононенасиченими жирами горіх володіє унікальним гіполіпідемічним ефектом, який спостерігався протягом декількох годин після його вживання. Результати наукової роботи були опубліковані в журналі Nutrition and Metabolism.

“Кожного випробуваного протестували чотири рази в рандомізованому перехресному дослідженні після вживання різних порцій бразильського горіха: 0,5, 20 або 50 г”, – відзначили вчені.

У всіх добровольців брали кров на аналіз після одного, трьох, шести, дев’яти, 24 і 48 годин вживання горіхів, а також через п’ять і 30 днів. Дослідники проаналізували зразки на вміст загального холестерину, ліпопротеїнів високої і низької щільності (ЛПВЩ і ЛПНЩ), тригліцеридів, селену та інших ключових показників.

Згідно з результатами, значне підвищення рівня селену в плазмі крові спостерігалося через шість годин після їжі. Рівні ЛПНЩ були значно нижчими, а ЛПВЩ – значно вищими через дев’ять годин після вживання 20 або 50 г горіхів.

Більш того, було виявлено помітне підвищення рівня ЛПВЩ (на 32%) і зниження концентрації ЛПНЩ (на 23%) через 30 днів такої дієти. У підсумку дослідники прийшли до висновку, що вживання порції бразильського горіха дійсно може поліпшити ліпідний профіль сироватки крові.