Лікар-педіатр Григорій Шеянов розповів, коли варто надягати шапку. За словами фахівця, зі зниженням температури в осінній період головний убір захищає організм від переохолодження.

Як зазначив лікар, строгих правил для батьків, коли саме потрібно надіти дитині шапку, немає. У цьому питанні важливо орієнтуватися на клімат, здоров’я дітей, звички. Одні батьки вважають за краще укутувати дитину, а інші – загартовувати. На думку Шиянова, кожен з цих підходів має право на життя. Особливі вимоги існують лише щодо немовлят: легка шапка необхідна, якщо температура повітря нижче позначки +18.

Лікар назвав “міфом” твердження, якщо ходити без шапки в мороз, можна підхопити ГРВІ та грип. Ці недуги викликані вірусами і бактеріями, тому виникають не тільки в холодну погоду. Однак ходити без шапки при мінусовій температурі Шиянов не рекомендує, оскільки це загрожує переохолодженням і ослабленням імунітету, і людина стає більш сприйнятливою до інфекційних хвороб. Можуть виникнути отит або синусит, а також запалення зазнали переохолодження органів. У них знижується кровотік, відбувається рефлекторне звуження судин, погіршується кровопостачання слизової, тому слабшають природні фактори захисту, пояснив педіатр.

Однак надмірно укутувати дитину не можна, оскільки вона спітніє і зніме шапку, щоб відчувати себе комфортніше. У холодну пору дорослому головний убір потрібен, якщо він планує довгу прогулянку. Людям, які нещодавно перехворіли краще не відмовлятися від шапки в «плюсову», але вітряну і сиру погоду. Головний убір необхідний під час занять спортом на холоді.

Джерело: actualnews