Вегетаріанство і веганство має ряд переваг. Навіть якщо не звертати увагу на етичні аргументи, відмова від м’яса на користь рослинних продуктів може підтримати імунну систему, знизити ризик серцево-судинних захворювань і в цілому продовжити життя.

Однак вегетаріанство володіє і своїми недоліками.

Нове дослідження британських лікарів з Оксфордського університету показало, що відмова від м’яса значно підвищує ризик переломів кісток. Про це повідомляє EatThis, NotThat!

Такі висновки медики зробили, вивчивши медичні дані близько 55 тис. здорових людей за 18 років. У їх число входили різні групи по харчуванню – від тих, хто їв м’ясо без обмежень до тих, хто повністю відмовився від продуктів тваринного походження. За цей час було зафіксовано 3941 перелому.

Читайте також:  Гриби знижують ризик смерті від усіх причин на 35%

Виявилося, що Британські вегани на 43% частіше ніж м’ясоїди ламали кістки. При цьому по окремих видах переломів статистика виявилася ще більш значною. Так наприклад вегани в 2,43 рази частіше ламали кістки стегна в порівнянні з м’ясоїдами. У вегетаріанців і пескатаріанцев (людей, які їдять рибу і морепродукти, але відмовляються від м’яса птиці і ссавців) ці показники були теж вище, ніж у м’ясоїдів.

Провідний автор дослідження Теммі Тонг пояснила, що часткова або повна відмова від тваринної їжі призводить до сильного зниження рівня кальцію в організмі. Тому вегетаріанцям і особливо веганам вона рекомендує вживати більше білкової їжі і обов’язково приймати містять кальцій добавки.

Читайте також:  Названо нову ознаку деменції у людей "постарше"