Чи вірите ви, що поліцейські добре розбираються в психології? В ідеальному світі це було б обов’язковою умовою. Але згідно з дослідженням, опублікованим в британському виданні Journal of Police and Criminal Psychology, більшість правоохоронців серйозно помиляються в найважливіших речах.

1. Коли людина бреше, він дивиться вгору і вліво

Стара казка з детективних серіалів і підручників з НЛП: брехун обов’язково видасть себе бігають поглядом. Наука не могла підтвердити цю гіпотезу, поки в 2013 році професор психології Річард Уайзман остаточно її не спростував. Між напрямком погляду і брехнею немає абсолютно ніякого зв’язку. На жаль, як показало дослідження, помилковими психологічними прийомами користується 63% поліцейських і 67% цивільного населення Британії.

2. Смертна кара – кращий спосіб стримати злочинність

Рівень злочинності в країнах, які практикують смертну кару, не відрізняється від аналогічного показника в країнах з більш лояльною пенітенціарною системою. Не існує наукових доказів, що перспектива смертного вироку стримувала б зловмисників. На жаль, 45,5% відсотків поліцейських з цим не погоджується, тоді як просте населення мислить трохи більш раціонально: міфу вірять 42,9% британців.

3. Люди ніколи нічого не забувають

Не правда! Люди постійно забувають, де вони бачили «цю підозрілу людину», як провели вечір 2 місяці тому або від кого почули якусь провокаційну дурість. На жаль, цьому міфу вірять 18,2% поліцейських, за що нерідко розплачуються випадкові свідки, яких можуть звинуватити в брехні або приховуванні важливих даних.

4. Очевидці – найнадійніше джерело інформації про злочин

Психологи давно знають, що показання свідків – один з самих ненадійних джерел інформації: люди схильні прибріхувати, перебільшувати і надумати, щоб стати корисними або скоріше позбутися від цікавих поліцейських. Однак цей факт, здається, так і не дійшов до розуміння 18,2% служителів закону, які твердо вірять в правильність помилкового постулату.

помилки поліцейських

5. Більшість психічно хворих людей – агресивні

Душевнохворі рідше стають винуватцями злочинів, ніж психічно здорові люди. Більш того, вони самі часто піддаються фізичному та емоційному насильству, стають жертвами насмішок і агресії оточуючих. Незважаючи на доступність статистики, міфу вірять 15% поліцейських і 21% цивільного населення.

6. Пам’ять працює як відеокамера

Спогади з часом можуть зникати, змінюватися під впливом домислів або зовнішніх обставин. Про це знають психологи, але не 14% офіцерів британської поліції.

7. Кінцева мета будь-якого допиту – визнання

У минулі темні часи поліцейські дійсно вибивали зізнання на допитах. На щастя, тепер вони розуміють, що моральний пресинг – неправильна тактика, яка може привести до дачі неправдивих свідчень. Зараз офіцерів навчають вести бесіду і збирати якомога більше інформації, яка призведе до адекватних висновків. Про це не знає 27% охоронців порядку і 41% пересічних громадян.

8. Спогади про насильство в дитинстві можна відновити, лише повторивши ситуацію

Міф про те, що пам’ять потерпілого відновлюється після повторення психотравмуючої ситуації, можна назвати найнебезпечнішим в кримінальній психології. Його розвінчали після експерименту, учасники якого зазнали «сатанинського» ритуалу, а через 10 років поділилися помилковими спогадами. Вражаюче, але 68% поліцейських вважають, що з жертвами дитячого насильства потрібно поступати саме так.

Психологія поліцейських

Серіал “Справжній детектив” – енциклопедія психології поліцейських.

9. Поліція завжди знає, коли підозрюваний бреше

Співробітники поліції як ніхто інший повинні знати, що це твердження – помилкове. Однак 32% опитаних запевняють, що воно правдиве, а невербальні ознаки брехні – добре помітні. Що ж, можливо це просто метод залякування потенційних злочинців.

10. У людей не може бути спогадів про речі, які ніколи не відбувалися

Вчені неодноразово фіксували феномен помилкових спогадів в лабораторних умовах і звичайному житті. Люди щиро вірять в підробку, якою неймовірною вона б не здавалася – будь то чаювання з принцом або пограбування в торговому центрі. Незважаючи на це, 18% поліцейських продовжують ігнорувати наукові факти і вірять міфу.

Опитування британських поліцейських непогано показує рівень їх психологічної підкутості. Залишається лише зі страхом припускати, що на ці питання відповіли б вітчизняні правоохоронці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 СПОСОБІВ ЗМУСИТИ МОЗОК ПРАЦЮВАТИ НА ПОВНУ СИЛУ

10 ФАКТІВ ПРО ПСИХОЛОГІВ, ЯКІ ВИ ПОВИННІ ЗНАТИ

ЗАЛИШТЕ ЇХ В МИНУЛОМУ: 10 ЕМОЦІЙ, ЯКІ ШКОДЯТЬ НАШОМУ ЗДОРОВ’Ю І ЩАСТЮ