Лікар попередив, що одна зміна у фекаліях може сигналізувати про потенційно «фатальну» печінкову недостатність.

Парацетамол, забитий у багатьох медичних шафах у наших будинках, є заспокійливим засобом для лікування різних болів.
Багато хто приймає маленьку білу таблетку, не замислюючись про її небажані ефекти, але, як і при прийомі інших ліків, є деякі побічні ефекти, про які слід знати.

За словами лікаря, хоча переважній більшості людей, які приймають парацетамол, нічого боятися, деякі люди можуть мати зміни в роботі кишечника.

Діарея та запор

Діарея та запор, які вважаються «поширеними» побічними ефектами популярних ліків, зустрічаються у 1–10 відсотків тих, хто приймає парацетамол.

«Користувачі також можуть скаржитися на біль у животі, нудоту, блювання та розлад шлунка».

Хорошою новиною є те, що парацетамол рідко викликає побічні ефекти, якщо ви дотримуєтеся рекомендованої дози. Стандартна порція становить одну або дві таблетки парацетамолу по 500 мг, які приймаються до чотирьох разів протягом 24 годин.

Хоча може виникнути спокуса продовжувати використовувати знеболювальне, коли ви боретеся з постійним болем, лікар попередив, що це дуже небезпечно.

«Навіть прийом кількох додаткових таблеток може мати дуже серйозні наслідки і призвести до смерті».

Якщо ви проковтнете занадто багато популярного знеболювального, у вас може розвинутись печінкова недостатність, яка може призвести до іншого побічного ефекту, який проявляється в туалеті.

Стілець кольору глини

Лікар пояснив, що передозування парацетамолу може спровокувати жовтяницю, яка проявляється у пожовтінні шкіри та очей.

Жовтяниця може супроводжуватися стільцем глинистого кольору, який виглядає світлим, сірувато-білим, що нагадує глину або замазку.

“Подібні симптоми зазвичай виникають протягом декількох днів після передозування парацетамолу”.

Чорний дьогтеподібний стілець

Ще одна проблема, пов’язана з парацетамолом, яку можна виявити, — це мелена.

«Мелена – чорний дьогтеподібний стілець – хоч і рідкість – спостерігалася у тих, хто довго приймав парацетамол. Кал виглядає чорним, оскільки кровотеча відбулася у верхній частині шлунково-кишкового тракту (зазвичай у стравоході чи шлунку), а коли червона кров проходить через кишечник, вона змінюється на свій характерний чорний колір «старої крові».

Якщо ви помітили зміни в роботі кишечника при прийомі популярного знеболюючого, вам слід припинити його прийом, порадив Лі.

«Однак, якщо у вас чорний стілець або ви коли-небудь побачите червону кров у стільці, туалеті або туалетному папері, негайно повідомте про це свого терапевта. Справжня мелена потребує невідкладної медичної допомоги та вимагає термінової оцінки. Негайно вирушайте у відділення невідкладної допомоги або зателефонуйте у швидку».

На щастя, більшість людей зможуть без проблем приймати парацетамол, оскільки знеболювальне вважається «корисними та безпечними» ліками.

Але, як і будь-які ліки, його слід приймати з розумом, і якщо виникають побічні ефекти або змінюється історія хвороби, його використання слід переглянути.