У спинномозкової рідини (ЦСЖ) є одна важлива, хоч і менш відома функція: вона забезпечує імунний захист мозку. Так, нове дослідження дозволило виявити роль ЦСЖ у розвитку когнітивних розладів, таких як хвороба Альцгеймера.

Дослідження показало, що із віком імунна система ЦСЖ стає нерегульованою. У людей із когнітивними порушеннями, наприклад, із хворобою Альцгеймера, імунна система ЦСЖ кардинально відрізняється від здорових людей, показало дослідження.

“Цей імунний резервуар потенційно може бути використаний для лікування запалення мозку або використовуватись як діагностика для визначення рівня запалення мозку у людей з деменцією”, – заявили вчені.

Для аналізу ЦСЖ команда лікарів використовувала складну техніку, яка називається секвенуванням РНК однієї клітини. Вони профілювали 59 імунних систем з різних вікових груп, взявши ЦСЖ із хребта учасників та виділивши їх імунні клітини.

“Імунні клітини у людей похилого віку виглядають трохи сердитими”, – сказав один з авторів роботи. “Ми думаємо, що цей гнів може зробити ці клітини менш функціональними, що призведе до дисрегуляції імунної системи мозку”.